zakres pełnomocnictwa

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

zakres pełnomocnictwa

Postprzez kobietka » Pt, 12 sie 2005, 12:44

Witam!
Przytaczam tekst pełnomocnictwa i proszę o odpowiedź na następujące pytanie:czy upoważnia mnie ono do reprezentowania właściciela w Urzędzie Skarbowym? tzn.nieruchomość została wydzierżawiona i w związku z tym muszę dopełnić formalności w US .

"Ja , niżej podpisany (...) udzielam pełnomocnictwa (...) do reprezentowania mnie we wszystkich sprawach związanych z nabyciem nieruchomości mieszczącej się ... i w związku z tym do zastąpienia mnie przed wszelkimi władzami i urzędami , organami administracji rządowej , osobami fizycznymi i prawnymi .Pełnomocnictwo to wydaje się celem przedstawienia władzom odnośnym ."

Pani w US stwierdziła ,że nie mogę reprezentować mojego brata w sprawach dzierżawy a jedynie nabycia .
Z góry dziękuję za pomoc .
kobietka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 sie 2005, 13:28

Pani w US stwierdziła ,że nie mogę reprezentować mojego brata w sprawach dzierżawy a jedynie nabycia .


No i pani ma rację - dzierżawa nie jest nabyciem. Może być nim np. sprzedaż, zamiana, darowizna.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez muchomorek » Pt, 12 sie 2005, 17:26

Pani w US stwierdziła ,że nie mogę reprezentować mojego brata w sprawach dzierżawy a jedynie nabycia .


No i pani ma rację - dzierżawa nie jest nabyciem. Może być nim np. sprzedaż, zamiana, darowizna.


No i się narobiło.
Moim zdaniem zabrakło w upoważnieniu jednego słowa w treści

"Ja , niżej podpisany (...) udzielam pełnomocnictwa (...) do reprezentowania mnie we wszystkich sprawach związanych z nabyciem i posiadaniem nieruchomości
muchomorek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość