brak zgody na urlop

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

brak zgody na urlop

Postprzez Pinki » Cz, 11 sie 2005, 10:07

Złożyłem wypowiedzenie aktualnemu pracodawcy z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z końcem przyszłego miesiąca (normalnie miałem 3-miesięczny okres wypowiedzenia). Pracodawca na piśmie przychylił się do mojej prośby i poinformował mnie że rozwiązanie umowy o pracę następuje z dniem 31 sierpnia 2005 (od 1 września pracuję już gdzie indziej).

I teraz wiem, że powinienem wykorzystac urlop jaki proporcjonalnie przysługuje mi na ten rok (do końca sierpnia). Pozostało mi tego urlopu jeszcze 10 dni. Czy pracodawca może odmówic mi zgody na ten urlop? Proponują mi w zamian za wakacje ekwiwalent pieniężny. Czy można znaleźć jakieś prawne argumenty za tym abym jednak miał wakacje w tym roku?
Pinki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 11 sie 2005, 10:29

I teraz wiem, że powinienem wykorzystac urlop jaki proporcjonalnie przysługuje mi na ten rok (do końca sierpnia). Pozostało mi tego urlopu jeszcze 10 dni. Czy pracodawca może odmówic mi zgody na ten urlop? Proponują mi w zamian za wakacje ekwiwalent pieniężny. Czy można znaleźć jakieś prawne argumenty za tym abym jednak miał wakacje w tym roku?


Urlop mógłbyś wykorzystać podzczas okresu wypowiedzenia, jeśli został on w tym czasie zaplanowany w planie urlopów i nie zostanie przesunięty. W innym przypadku możesz wykorzystać urlop tylko za zgodą pracodawcy. Samowolne udanie pracownika się na urlop może byc przyczyną rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika (art. 52 § 1 pkt 1 kp.).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Cz, 11 sie 2005, 14:58

Ale chyba jest też tak, że można iść (chyba) 2 razy w roku na urlop, uprzedzając pracodawcę np telefoniczne, bez jego zgody (tzw. kacowe:)), także dwa dni możesz sobie urwać (o ile już tych dni nie wykorzystałeś).
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pinki » Cz, 11 sie 2005, 15:06

O kurcze...właśnie sprawdziłem plan urlopów jaki wypełniałem na początku roku - i dokładnie zaplanowałem koniec sierpnia - czy w takim wypadku pracodawca musi dać mi urlop? Czy ten plan urlopów jest aż tak zobowiązujący?
Pinki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 11 sie 2005, 15:54

właśnie sprawdziłem plan urlopów jaki wypełniałem na początku roku - i dokładnie zaplanowałem koniec sierpnia - czy w takim wypadku pracodawca musi dać mi urlop?


Zasadniczo tak (jeśli pracodawca przy układaniu planu urlopów zaakceptował tę datę), chyba że pracodawca przesunie urlop.

Czy ten plan urlopów jest aż tak zobowiązujący?


To zależy w pewnym stopniu od praktyki funkcjonującej u danego pracodawcy, aczkolwiek na ogół przyjmuje się, że pracownik może rozpocząć urlop w dacie wskazanej w planie urlopów bez odrębnego powiadamiania pracodawcy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron