Prośba o pomoc w prawie małżeńskim.

fundusze unijne, rynki pracy w UE, prawa obywateli Unii, swoboda przepływu osób, usług, towarów, przedsiębiorczości, strefa euro, Schengen, skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich Unii Europejskiej

Prośba o pomoc w prawie małżeńskim.

Postprzez Kameleon1981 » Wt, 5 lip 2005, 14:58

Witam Państwa
Potrzebuję pomocy, a właściwie odpowiedzi na kilka pytań związanych z prawem małżeńskim. Temat jest o tyle specyficzny że wiąże się z małżeństwem "międzynarodowym". Kobieta Polska poślubiła mężczyznę Niemca. Przez kilka lat mieszkali razem na terenie Niemiec, tam również kobieta jest zameldowana. W tej chwili okazało się że małżenstwo ulegnie rozpadowi i stąd moja prośba do Państwa.
Oto kilka pytań na które mam nadzieję będą Państwo w stanie mi odpowiedzieć:
1. Czy kobieta w w/w przypadku ma prawo do alimentów, jeśli zawarcie związku małżeńskiego spowodowało utratę pracy przez nią ? Z powodu małżeństwa i wyjazdu do Niemiec była zmuszona rozwiązać umowę o pracę,
2. W przypadku złożenia pozwu alimentacyjnego przez kobiete, czy sprawa będzie toczyła się w Polskim sądzie ? (ważne gdyż mąż mieszka na terenie Niemiec i ma obywatelstwo niemieckie),
3. W jaki sposób kobieta może uzyskać formalną separację i czy wystarczy ona do złożenia pozwu alimentacyjnego na jej rzecz ?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Kameleon1981
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 5 lip 2005, 16:17

W jakim państwie mieszka teraz kobieta i czy ma obywatelstwo niemieckie ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

C.D.N

Postprzez Kameleon1981 » Wt, 5 lip 2005, 16:33

Kobieta mieszka wzasadzie cały czas w Polsce, czasami przebywa kilka dni na terenie Niemiec, w miejscowości w jakiej jest zameldowana. Nie posiada obywatelstwa niemieckiego.
Kameleon1981
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo wspólnotowe Unii Europejskiej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron