Chcę się zwolnić ale pracodawca jest nieuchwytny

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Chcę się zwolnić ale pracodawca jest nieuchwytny

Postprzez Laporteki » Wt, 21 cze 2005, 22:22

Miałam kiedyś taką sytuację: pracowałam w oparciu o "umowę o współpracy" ale po jakimś czasie postanowiłam współpracę zerwać. Wysłałam do pracodawcy stosowne wypowiedzenie, które...wróciło do mnie z powodu zmiany adresu pracodawcy.

Ciekawe co można w tej sytuacji zrobić? Ja po prostu uznałam sprawę za zamkniętą.

Dodam jeszcze, że ów pracodawca odmówił wysłania mi PITu, twierdząc że umowa jaką ze mną zawarł, była właściwa dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Gdy zawierałam umowę z pracodawcą, działalności nie prowadziłam i sądziłam że umowa jest ok. Okazało się inaczej, gdy przyszedł termin składania rozliczeń rocznych :) Co ciekawe- mimo to, pracodawca wystawiałał mi Dowód Wypłaty KP na wysokość mojego zarobku.

Co o tym sądzicie?
Laporteki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 21 cze 2005, 22:50

Miałam kiedyś taką sytuację: pracowałam w oparciu o "umowę o współpracy" ale po jakimś czasie postanowiłam współpracę zerwać. Wysłałam do pracodawcy stosowne wypowiedzenie, które...wróciło do mnie z powodu zmiany adresu pracodawcy.

Ciekawe co można w tej sytuacji zrobić? Ja po prostu uznałam sprawę za zamkniętą.



Myślę, że postąpiłaś zbyt pochopnie. Poczta mogła się pomylić, może można też ustalić nowy adres pracodawcy (na przykład na podstawie Krajowego Rejestru Sądowego albo ewidencji działalności gospodarczej).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Laporteki » Wt, 21 cze 2005, 22:52

Dawny pracodawca raczej nie będzie mnie szukał ponieważ boi się że będzie miał problemy z powodu umowy jaką ze mną zawarł.
No i teraz jestem dla niego konkurencją więc tym bardziej nie ma ochoty mnie widzieć :)
Laporteki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 21 cze 2005, 23:56

Dawny pracodawca raczej nie będzie mnie szukał ponieważ boi się że będzie miał problemy z powodu umowy jaką ze mną zawarł.
No i teraz jestem dla niego konkurencją więc tym bardziej nie ma ochoty mnie widzieć :)


To juz kwestia sytuacji faktycznej, ale na przykład nie można wykluczyć, że do Twojego pracodawcy oświadczenie o wypowiedzeniu umowy w ogóle nie mogło dotrzeć, co czyniłoby je bezskutecznym. Zgodnie z art. 61 § 1 kc, oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Jeśli adresat nie miał możliwości zapoznania się z oświadczeniem, nie wywiera ono skutków prawnych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron