wykorzystanie cudzych parc na stronie www

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

wykorzystanie cudzych parc na stronie www

Postprzez wasco » Pn, 25 kwi 2005, 10:33

mam pytanie odnośnie prowadzonego przeze mnie serwisu z tapetami.
Zgłosił się do mnie chłopak, który chce zamieścić swoją pracę na mojej stronie. niestety obecnie nie jestem w stanie mu zapłacić za to, iż on zamieści tą prace, i że ktoś ją sobie ściągnie - aktualnie w serwisie istnieje możliwość ściągania tapet w niskiej rozdzielczość - 800x600. jeśli chce się dostać tapetę w wyższej rozdzielczości należy się zarejestrować - bez opłat, natomiast w przyszłości chcemy rozszerzyć serwis o możliwość wykupienia abonamentu i ściągania tapet o najwyższej rezolucji.
Chciałabym uchronić się przed oskarżeniami ze strony osób wysyłających do mnie swoje prace. Czy mogę prosić je o wysłanie wraz z pracą oświadczenia o tym, ze zamieszcza pracę dobrowolnie i wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnianie jej ze strony serwisu www osobom 3. a także nie będzie rościł sobie żądań majątkowych za umieszczoną do bezpłatnego wykorzystania pracę.
nie wiem, jak to powinno brzmieć i czy wysłane mailem oświadczenie będzie miało jakąkolwiek wartość prawną, w przypadku późniejszego roszczenia ze strony umieszczającego.
wasco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 25 kwi 2005, 15:56

Na pewno takie oświadcznie przydałoby się (choćby z uwagi na prawa autorskie), i to najlepiej w tradycyjnej formie pisemnej (z własnoręcznym podpisem).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez wasco » Pn, 25 kwi 2005, 16:10

tylko trochę trudno uzyskac oswiadczenie na pismie z odręcznym piosdpisem, jesli chodzi o zamieszczanie prac w internecie.. musiąłabym czeać aż chętny przysle mi pisemko, a dopiero potem umieszczeć jego prace, i tu jeszcze - do każdej osobno? czy hurtemz góry? bo jesli ktoś taki mi sypie pracami np. co 2 dni w tygodniu? do tego problem przechwywania tego - w przyszłosci ma to być rozbudowany portal - czyli tych tapet ma byćduużo. Wtedy należało by stwożyć ajkieś archiwum dla tych oświadczeń - co już jest kłopotliwe.
pomyslałam sobie o stworzeniu ergulaminu - tak jak np na allego, czy kontach pocztowych, gdzie zakąłdajac soebi konto, zgadzam się na dane warunki. to chyba było by dobre rozwiazanie?
Ale narazie - w przypadku pojedyńczych prac, czy osób chetnych do umieszczania swoich tapet, myslałam wlasnie o takim oświadczeniu w mailu.
wasco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 25 kwi 2005, 16:28

Forma pisemna jest pewniejsza pod względem dowodowym. W przypadku maila wykazać, ze napisała go i wysłała rzeczywiście ta osoba, która w nim figuruje, nie jest łatwo.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez wasco » Pn, 25 kwi 2005, 16:39

zdaję sobei z tego sprawe:(
wasco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron