mieszkanie komunalne dla niepełnosprawnego, inwalidy 2 grupy

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

mieszkanie komunalne dla niepełnosprawnego, inwalidy 2 grupy

Postprzez aneta-z » Wt, 22 mar 2005, 00:29

Witam serdecznie.
Mam 29 lat i jestem inwalidą drugiej grupy (grupa przyznana poprzez sąd). Mam wielka prośbe do kogoś kto choć troszeczke zna sie na problemie ktory mnie nurtuje.
Chciałam sie dowiedzieć czy istnieje możliwość abym ubiegała sie o mieszkanie komunalne w swoim mieście (Dębica). Może ktoś z Panstwa wie jakie dokumenty złożyć, i gdzie je złożyć a także czym i w jaki sposób motywować prośbe o przyznanie mieszkania. Czy istnieje jakakolwiek możliwość abym otrzymała takie mieszkanie-czy lepiej zapomnieć o całej sprawie? Bardzo prosze o odpowiedz.
aneta-z
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 22 mar 2005, 01:02

A jaka jest teraz Twoja sytuacja mieszkaniowa ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aneta-z » Wt, 22 mar 2005, 11:15

Mieszkam razem z rodzicami. Podsumowując jest to 5 osobowa rodzina w mieszkaniu w bloku (56 m)
aneta-z
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez gosiaw » Wt, 22 mar 2005, 12:41

W zależności od tego jakiego rodzaju jest twoje inwalidztwo możnaby uzasadniać konieczność posiadania innego mieszkania faktem, że w to obecne nie jest przystosowane dla inwalidy.
gosiaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 22 mar 2005, 16:20

Sytuacja mieszkaniowa jest trudna, ale nie beznadziejna. Kryteria przyznawania mieszkań komunalnych określają gminy i w urzędzie miejskim otrzymasz potrzebne informacje oraz wykaz dokumentów, jakie należy złożyć. Tak jak napisała Gosia, niepełnosprawność w połączeniu z niedostosowaniem mieszkania (np. schody, brak windy) może być argumentem za przyznaniem mieszkania komunalnego, liczy się też jednak sytuacja finansowa ubiegającego się o nie i być może także inne okoliczności.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron