problem z innym uzytkow

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Problem z innym uzytkownikiem allegro.

Postprzez Jeditte » Pt, 4 mar 2005, 02:44

Witam mam maly kłopot bo po wystawieniu telefonu i po zakonczeniu aukcji wyslalem paczke za pobraniem... Paczka dotarla do adresata ale ten czlowiek do mnei z pretensjami ze w paczce nei bylo zawartosci... teraz pytanie co sie stało?
Wg wyzej wymienionej osoby sprawa zostala zgloszona na policje... teraz kolejne pytanie co dalej z tym bo urwal mi sie z tym czlowiekiem kontakt a kasy za pobranie nie ma ani telefonu tez nie mam.. i trzecie pytanie jezli zostalo zgloszone to co dalej bedzie sie dzialo i wogole bo szczerze jestem bardzo zdziwiony i nie wiem co jest grane i co dalej z tym fantem zrobic ...
Moze ktos mial podobna sytuacje i jak to sie skonczylo albo cos...

Sytuacja jest taka:
"prosze pana paczka zostala dosztarczona ale nie było tam telefonu a ni papierów od niego tylko była ładowarka i i cos w ramach akumulatorka i duzo torebek foliowych. sprawa jest oddana na policje dzienkuje panu za tak nieucziwe załatwienie sprawy " slowa z emaila tego czlowieka...
Wlasnie dziwne jeszce jest to ze nie powiedzial nic o zwrocie pieniedzy...
Nie mam pojecia co z tym fantem zrobic ;p minelo juz kilka dni od wyslania i 3 dni od telefonu od niego ze paczka byla pusta...

Do paczki jako zabezpieczneie przed uszkodzenim zawsze wkladalem torebki foliowe w duzych ilosciach... do tej pory sie to sprawdzalo ale teraz doszlo do mnie ze w ten sposob mozna latwo kogos oszukac... co sie stanie jezeli on przedstawi identyczna wage jaka ja mam na potwierdzeniu nadania? on opisal cos czego ja nie pakowalem do paczki i to cos bylo zamiast telefonu.


Pozdrawiam.
Jeditte
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Igor » Pt, 4 mar 2005, 11:19

Jeżeli przesyłka została wysłana za pobraniem - to przecież poczta mu nie wydała bez zapłaty !!!
Igor
 

Problem z innym uzytkow

Postprzez Jeditte » Pt, 4 mar 2005, 12:07

Ale chodzi mi o to czy ten czlowiek moze mnie po jakis sądach ciagac czy cos w takiej sytuacji? I czy policja jezlei zostalo to zlgoszone moze zablokowac przekaz na poczcie...
Jeditte
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pt, 4 mar 2005, 12:08

Ale chodzi mi o to czy ten czlowiek moze mnie po jakis sądach ciagac czy cos w takiej sytuacji? I czy policja jezlei zostalo to zlgoszone moze zablokowac przekaz na poczcie...


Tak.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 5 mar 2005, 02:05

Prawdopodobnie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Dalszy jego przebieg zależy przede wszystkim od argumentów odbiorcy paczki. Jeśli udowodni, że telefonu w tej paczce nie było, to następnym krokiem organów ścigania będzie zapewne zapytanie nadawcy, czy aby nie zapomniał tam go włożyć ;)
Niestety w handlu przez internet, a zwłaszcza przy wykorzystaniu serwisów aukcyjnych, takie "zapomnienia" zdarzają się wyjątkowo często, co budzi podejrzenia w kierunku czynu z art. 286 kk.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Jeditte » So, 5 mar 2005, 10:34

Jeszce jedno pytanie mam, jaki ten czlowiek moze miec w tej sytuacji interes i co moze zyskac na tym?I w jakis sposob ja sie moge bronic w takiej sytuacji jak opisalem w 1 poscie...
Jeditte
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 5 mar 2005, 12:03

Jeszce jedno pytanie mam, jaki ten czlowiek moze miec w tej sytuacji interes i co moze zyskac na tym?


Zapewne chce uzyskać potwierdzenie, że został oszukany. W postępowaniu karnym organa je prowadzące powinny ustalić stan faktyczny z urzędu. Natomiast w postępowaniu cywilnym wykazanie, jak było, ciąży na stronie. Sąd karny może na sprawcę przestępstwa nałożyć obowiązek naprawienia szkody, co sprawia, że pokrzywdzony uzyskuje pożądany przez siebie rezultat bez prowadzenia żmudnego procesu cywilnego.

I w jakis sposob ja sie moge bronic w takiej sytuacji jak opisalem w 1 poscie...


Możesz na przykład przedstawiać świadków, którzy widzieli, że wkładałeś telefon do paczki. Duże znaczenie może też mieć ustalenie, w jakim stanie paczka dotarła do odbiorcy. Jeśli była w stanie nienaruszonym, jest to okoliczność przemawiająca na Twoją niekorzyść. Gdyby była uszkodzona, mogłoby to świadczyć, że jej zawartość została skradziona.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron