Wcześniejsze zatarcie skazania

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Wcześniejsze zatarcie skazania

Postprzez Bobi » Śr, 23 lut 2005, 17:35

Mam pewien problem i w związku z tym kilka pytan.

Jestem uczniem"Policealnej Szkoły Detektywów i Pracowników ocgrony", we wrzesniu chciałbym sie starcac o uzyskanie licencji II stopnia. Jednak

Ponad 2 lata temu zostałem skazany wyrokiem na 1 rok w zawieszeniu na 3 lata. W lisopadzie 2005 roku konczy mi sie wyrok. Wiem ze musze odczekac jeszcze 6 miesiecy aby nastąpiło ZATARCIE SKAZANIA. Dla pewności chce sie jeszcze spyac czy to własnie ZATARCIE SKAZANIA oznacza ze uzyskam zaswiadczenie o niekaralnoiści które bedzie mi potrzebne przy uzyskaniu licecji??

Jeżeli tak to mam jeszcze kilka pytan...Czy jest jakaś możliwośc aby skrócić wyrok lub ewntualnie uzyskać wczesniej zaświadczenie o niekaralności.??

Bardzo dziekuje o wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam
Bobi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 23 lut 2005, 18:27

Wiem ze musze odczekac jeszcze 6 miesiecy aby nastąpiło ZATARCIE SKAZANIA.


Tylko o ile nie masz niezapłaconej w całości grzywny bądź nie wykonanego w całości środka karnego (zob. art. 76 § 2 k.k.)

Dla pewności chce sie jeszcze spyac czy to własnie ZATARCIE SKAZANIA oznacza ze uzyskam zaswiadczenie o niekaralnoiści które bedzie mi potrzebne przy uzyskaniu licecji??



Jeżeli tak to mam jeszcze kilka pytan...Czy jest jakaś możliwośc aby skrócić wyrok lub ewntualnie uzyskać wczesniej zaświadczenie o niekaralności.??


Nie. Termin przy warunkowym zawieszeniu wykonania kary jest najkrótszy
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Bobi » Śr, 23 lut 2005, 18:49

Czyli nie ma szans abym wczesniej uzyskał zaswiadczenie o niekaralnosci??
Ale powiedz mi jeszcze tak zebym był tego pewien w 100%...Po odbyciu pełnej kary(rok w zawieszeniu na 3 lata) i po 6 miesiącach "oczekiwania" uzyskam ZASWIADCZENIE O NIEKARALNOŒCI...tak ??
Bobi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 23 lut 2005, 18:51


Ale powiedz mi jeszcze tak zebym był tego pewien w 100%...Po odbyciu pełnej kary(rok w zawieszeniu na 3 lata) i po 6 miesiącach "oczekiwania" uzyskam ZASWIADCZENIE O NIEKARALNOŒCI...tak ??


O ile nic nie narozrabialeś w tym czasie i o ile nie masz jeszcze czegoś do uregulowania z tego wyroku (grzywna, zakaz itp.)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Bobi » Śr, 23 lut 2005, 19:29



O ile nic nie narozrabialeś w tym czasie i o ile nie masz jeszcze czegoś do uregulowania z tego wyroku (grzywna, zakaz itp.)


Jakos pozytywnie podzizłała na mnie ta cała sprawa. nic nie narozrabiałem. Wszystko jest ok. Dodam jeszcze ze sąd przyznał mi kuratora, jednak ten po upływie połowy kary stwierdził ze jest mi "niepotrzebny". Złozył odpowiedni wniosek i kuratora juz nie mam.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.....pozdrawiam
Bobi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron