instalowanie programow bez zgody internauty?

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

instalowanie programow bez zgody internauty?

Postprzez roni » N, 20 lut 2005, 22:40

witam

mam takie pytanie wchodze na niektore strony (czesto erotyka) i tam czesto instaluja mi sie na kompie rozne smieci takie jak toolbar, zmieniaja mi strone startowa ktora jest bardzo trudno powrocic, trzeba sie sporo nameczyc

moje pytanie jest takie czy istnieja jakies przepisy prawne ktore mowia iz instalowanie czegokolwiek na komputerze , zmiana strony startowej itp bez zgody interanuty jest zabronione? czy mozna jakies konsekwencje z tego wyciagnac?

pozdrawiam
roni
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 21 lut 2005, 00:15

Art. 287 § 1 kk: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 268a § 1 kk: Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron