Skarga do sądu administracyjnego

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Skarga do sądu administracyjnego

Postprzez ol_a » So, 18 gru 2004, 19:56

Witam.
Chcę wysłać skargę do sądu na decyzję administracyjną.
Czy taka forma spełnia wymagania pierwszego pisma w sprawie?

Wojewódzki Sąd Administracyjny
w .......
za pośrednictwem
Samorządowego Kolegium
Odwoławczego w ........

A,,,,,,,,
Ul. .........
00-000 B.........

SKARGA
Na decyzję Nr .........z dnia .......

Wnoszę o:
1. Uchylenie zaskarżonej decyzji.
2. Ustalenie prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego na córkę .........od dnia 01.10.2004 r.
3. Nakazanie wypłaty dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego wraz z należnymi odsetkami do dnia zapłaty.

Uzasadnienie.
............

Czy wnioskodawca, czyli ja ma być oznaczona jako "powódka", a druga strona jako "pozwany"?
Czy drugą stroną jest SKO czy Kierownik GOPS, który wydał pierwszą decyzję?
ol_a
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 18 gru 2004, 22:20

Wnoszę o:
1. Uchylenie zaskarżonej decyzji.
2. Ustalenie prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego na córkę .........od dnia 01.10.2004 r.
3. Nakazanie wypłaty dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego wraz z należnymi odsetkami do dnia zapłaty.


Sąd administracyjny nie może orzec co do istoty prawy. Jeśli stwierdzi, że zaskarżona decyzja narusza prawo, uchyla ją i sprawa wraca do ponownego rozpoznania do organu, który wydał wadliwą decyzję. Pkt 2 i 3 są zatem zbędne.

Czy wnioskodawca, czyli ja ma być oznaczona jako "powódka", a druga strona jako "pozwany"?


Nie, Ty jesteś skarżącą, a druga strona - organem administracji.

Czy drugą stroną jest SKO czy Kierownik GOPS, który wydał pierwszą decyzję?


SKO - zaskarżasz decyzję wydaną przez organ odwoławczy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ol_a » So, 18 gru 2004, 22:23

Dzięki Marcinie.

W tzw międzyczasie znalazłam w necie wzór skargi.
Tam są koszty postępowania sądowego.
W mojej sytuacji chyba nie mozna mówić o kosztch postępowania - wolne od opłat?

Pozdrawiam ciepło i Œwiątecznie
ol_a
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 18 gru 2004, 22:27

Sprawdź tylko, czy to jest aktualny wzór (tzn. do wojewódzkiego sądu administracyjnego). W necie mogą jeszcze znajdować się wzory skarg do Naczelnego Sądu Admimistracyjnego, który od 1.01.2004 jest sądem kasacyjnym i działa na innych zasadach niż poprzednio.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 18 gru 2004, 22:42

W mojej sytuacji chyba nie mozna mówić o kosztch postępowania - wolne od opłat?


Czy akurat Twoja skarga jest wolna od opłat, nie sprawdzałem. Natomiast kosztem postępowania może też być na przykład wynagrodzenie Twojego pełnomocnika procesowego (o ile go ustanowisz).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron