Zdjęcie na stronie WWW

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Zdjęcie na stronie WWW

Postprzez Widmo » Cz, 16 gru 2004, 03:06

Witam, posiadam firmę - robi pomniki - w internecie ktos wstawił zdjęcia tych pomników - ani ich nie projektował (ja to zrobilem) ani ich nie wykonał ( ja je zrobilem ) a podpisuje sie pod moją pracą.

Szukałęm dość długo - ani w prawie autorskim, ani w cywilnym nie znalazlem odpowiedniego paragrafu:

pamietam jednak - ze kiedys czytalem ze mam napisac do niego - on ma 48 godzin na usuniecie tego zdjecia - mogli byscie mi pomoc znalezc odpowiedni artykuł ?

Wielkie dzięki.
Widmo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 16 gru 2004, 10:15

Takiego przepisu o 48 h nie ma. Możesz natomiast sam sformułować takie żądanie, grożąc wyciągnięciem konsekwencji prawnych w przypadku niezastosowania się do niego. O ile jest tak, jak to opisujesz, nie jest wykluczone, że mamy istotnie do czynienia z naruszeniem przepisów o prawach autorskich.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron