spór o rentę z ZUS

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

spór o rentę z ZUS

Postprzez Renia55 » Pt, 26 lis 2004, 12:55

Witam
Mam problem z uzyskaniem renty. Przyznano ją w 1999 r, w 2001 orzecznik stwierdził poprawę. Wniosłam odwołanie, sprawa toczy się do dziś. Wyrok sądu I instancji jest dla mnie korzystny. Po Sądzie Apelacyjnym sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia. Ostatnia opinia biegłych z akademii mówi, ze jestem częściowo trwale niezdolna do pracy - zły wzrok, ale w swoim zawodzie - na stanowisku pracownika umysłowego - mogę nadal pracować. Czy ktoś wie, czy renta przysługuje? Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Renia55
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 26 lis 2004, 14:15

Obawiam się, że w takiej sytuacji renta nie przysługuje. Zgodnie z art. 12 ust.3 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, częściowo niezdolną do pracy jest osoba, która w znacznym stopniu utraciła zdolność do pracy zgodnej z poziomem posiadanych kwalifikacji. Z tego, co piszesz, lekarz orzekł, że możesz wykonywać pracę odpowiadającą Twoim kwalifikacjom. Inna byłaby sytuacja, gdybyś mogła wykonywać tylko zatrudnienie niżej kwalifikowane, o niższych zarobkach.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron