Po sprzedaży długu przez TP SA czy nadal klient jest jej dłużnikiem?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez Marcin » Pt, 29 paź 2004, 22:24

Bez zgody dłużnika wierzyciel nie może przekazać jego danych osobowych firmie windykacyjnej - stwierdził we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny. Słowem - sprzedaż wierzytelności jest w ogóle niemożliwa.

Wyrok jest prawomocny i nie ma od niego odwołania.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego orzeczenia, bo praktyka cesji wierzytelności stała się bardzo powszechna, ostatnio stosują ja nawet banki - powiedziała po ogłoszeniu wyroku Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Ewa Kulesza.
żródło - Gazeta Wyborcza


Link ? Z jakiej daty była ta "Gazeta" ?
Czy TP SA może stosować po sprzedazy długu sankcje w stosunku do klienta np. poprzez odmowę podłaczenia do sieci, skoro uzyskała zapłatę zgodnie ze swoją wolą od firmy windykacyjnej ?


To jest sprawa bardziej skomplikowana - zajrzyj do nowego Prawa telekomunikacyjnego (Dz.U. 2004.171.1800), w szczególności do art. 57 ust. 2 pkt 2 i ust. 3.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 29 paź 2004, 22:33

Z tego, co wkleiła Wiesia (tu), wynika, że to był wyrok NSA. Jeśli nawet (na innej stronie pod podaną sygnaturą znalazłem informację, że to był wyrok WSA w Warszawie), moje zastrzeżenia podniesione w pierwszej wypowiedzi pozostają aktualne.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość