Upoważnienie do odebrania wynagrodzenia w pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Upoważnienie do odebrania wynagrodzenia w pracy

Postprzez Kejth » Pt, 8 paź 2004, 09:29

Na L-4 przebywam już 3 tydzień. Zbliża się dzień wypłaty. Mimo tego, iż nie mam przeciwskazań do chodzenia nie mam ochoty do pracy przychodzić.
Nie jest możliwe przelanie pieniędzy na konto (dostaje więcej, niż na umowie).

Czy wystarczy napisać upoważnienie i dać mojemu koledze z pracy, aby odebrał pieniądze za mnie? Czy takie coś będzie uwzględnione?
Kejth
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 8 paź 2004, 14:18

Czy wystarczy napisać upoważnienie i dać mojemu koledze z pracy, aby odebrał pieniądze za mnie? Czy takie coś będzie uwzględnione?


Zgodnie z art. 86 § 3 kp., obowiązek wypłacenia wynagrodzenia może być spełniony w inny sposób niż do rąk pracownika, jeżeli tak stanowi układ zbiorowy pracy lub pracownik uprzednio wyrazi na to zgodę na piśmie. Z tego wynika, że możliwość, o którą pytasz, istnieje, ale należy ją uzgodnić z pracodawcą. Bez kontaktu z Twojej strony pracodawcy trudno będzie zweryfikować autentyczność takiego upoważnienia.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron