windows z aukcji

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

windows z aukcji

Postprzez mimi » Wt, 10 sie 2004, 21:16

witam

jak już gdzieś i kiedyś pisałem, policja odebrała mi komputer z powodu nielegalnych programów (office i corel). własnie kupuję nowy komputer, windowsa policja (mam nadzieję) mi odda, lecz resztę dokupuję.

czy ktoś może coś powiedzieć (napisać) na temat legalności programów wraz z certyfikatami kupionymi z aukcji internetowych. sprzedający zapiera się, że produkt jest nie rejestrowany, oryginalnie zapakowany itp. wiadomym jest, że kupię je wraz z jakąś częścią komputerową.

w salonie komputerowym odradzają mi (wiadomo - ucieka im kupiec), lecz do mnie przemawia certyfikat w formie naklejki.
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 10 sie 2004, 21:44

Czy jest tu jakieś pytanie natury prawnej? ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Śr, 11 sie 2004, 20:01

oczywiście.

przpraszam, wyraziłem się niezrozumiale.

czy wg prawa programy kupione nie w sklepie lecz z innego źródła są legalne ?
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 11 sie 2004, 20:13

czy wg prawa programy kupione nie w sklepie lecz z innego źródła są legalne ?



Ani kupowanie w sklepie nie gwarantuje w 100% legalności, ani kupowanie poza sklepem nie stanowi samo przez się o nielegalności. To jest kwestia pochodzenia programu - w jaki sposób nabył go sprzedawca i czy ma prawo dalej nim rozporządzać.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron