Zwrot tytułu wykonawczego

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Postprzez Pandar » Pt, 6 sie 2004, 11:13

Niestety po "zbadaniu" osobistym akt sprawy stwierdziłem, że Sąd w dniu wysłania pisma do Komornika wysłał też odpis skargi do dłużnika :(
Co teraz?
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 6 sie 2004, 11:23

Ale to nie rzutuje na skuteczność zwrotu przez komornika tytułu wykonawczego. Natomiast sąd w razie cofnięcia skargi zwróci Ci zapewne tylko połowę wpisu (art. 36 ust. 1 pkt 2 uksc).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pt, 6 sie 2004, 11:44

Ale to nie rzutuje na skuteczność zwrotu przez komornika tytułu wykonawczego.

Nie rozumiem. To znaczy, że komornik nieskutecznie zwrócił mi tytuł wykonawczy?
Zresztą przysłał mi go razem z nieprawomocnym postanowieniem a ponadto co do tej samej sprawy - zwrotu tytułu - są już dwa (tak różne, że aż przeciwne) nieprawomocne postanowienia, w tym jedno zaskarżone przeze mnie.
Natomiast sąd w razie cofnięcia skargi zwróci Ci zapewne tylko połowę wpisu (art. 36 ust. 1 pkt 2 uksc).

Moim zdaniem Komornik zwrócił mi tytuł na skutek mojej skargi. Uważam, że koszty postępowania powinien ponieść dłużnik. Tylko, że teraz nie ma o co "się sądzić" bo odzyskałem tytuł wykonawczy. Co w takim razie zrobić żeby nie dopłacić do tego interesu?
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 6 sie 2004, 14:15

Nie rozumiem. To znaczy, że komornik nieskutecznie zwrócił mi tytuł wykonawczy?


Nie, dlaczego ?

Moim zdaniem Komornik zwrócił mi tytuł na skutek mojej skargi. Uważam, że koszty postępowania powinien ponieść dłużnik. Tylko, że teraz nie ma o co "się sądzić" bo odzyskałem tytuł wykonawczy. Co w takim razie zrobić żeby nie dopłacić do tego interesu?


Możesz cofnąć skargę, jednocześnie żądając zasądzenia zwrotu kosztów od komornika. Czy da to rezultat, nie gwarantuję, ale innego wyjścia nie widzę.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 6 sie 2004, 16:13

Możesz cofnąć skargę, jednocześnie żądając zasądzenia zwrotu kosztów od komornika. Czy da to rezultat, nie gwarantuję, ale innego wyjścia nie widzę.

Nie da to rezultatu, gdyż komornik nie jest uczestnikiem postępowania. Odszkodowania od komornika można domagać się dopiero w oddzielnym procesie.

W związku ze zmianą okoliczności sprawy można żądać natomiast uchylenia tego pierwszego postanowienia zamiast jego zmiany.
W przypadku skutecznego cofnięcia skargi może dojść do absurdalnej sytuacji- istnienia dwóch prawomocnych postanowień kończących postępowanie egzekucyjne z różnymi rozstrzygnięciami merytorycznymi.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pn, 9 sie 2004, 16:20

Zaraz, a czy ja muszę coś robić?
W końcu komornik nie uchylił swojego pierwszego postanowienia (o "zatrzymaniu" tytułu wykonawczego w aktach sprawy). A czy w ogóle mógł wydać to drugie postanowienie (o zwrocie tytułu wykonawczego)?
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 9 sie 2004, 20:47

W końcu komornik nie uchylił swojego pierwszego postanowienia (o "zatrzymaniu" tytułu wykonawczego w aktach sprawy).


Właśnie dlatego Darek proponuje wnioskowanie o uchylenie zamiast zmiany postanowienia.

A czy w ogóle mógł wydać to drugie postanowienie (o zwrocie tytułu wykonawczego)?


To jest kwestia wtórna - jednak zostało ono wydane, więc ma swój byt procesowy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron