• Porady prawne
Euro-tax.pl

Spółka Jawna

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Spółka Jawna

Postprzez E_W » Pn, 9 sie 2004, 14:07

Witam
Stan faktyczny. Spółka jawna - dwoje wspólników, po rejestracji w KRS. Osoba trzecia chwilowo nieobecna w kraju ma zostać następnym wspólnikiem i wnieść udział pieniężny.
Czy możliwe jest to poprzez aktualizację w KRS i ustanowienie pełnomocnictwa dla męża nieobecnej osoby w kraju.
Pozdrawiam
E_W
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 9 sie 2004, 16:09

W takiej sytuacji niezbędna jest zmiana umowy spółki i zgłoszenie do KRS. Należy zauważyć, że o ile nowy wspólnik będzie miał prawo reprezentowania spółki (co jest zasadą - art. 29 ksh), należy do KRS złożyć notarialnie poświadczony wzór jego podpisu (art. 26 § 3 ksh).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Spółka Jawna

Postprzez gusikowski.earnest » Śr, 14 gru 2022, 18:36

Witam, od jakiegoś czasu coraz częściej zastanawiam się nad założeniem własnej firmy. Z tego powodu chciałabym się czegoś dowiedzieć o spółce jawnej. Wady i zalety tej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej zostały opisane w tym artykule: https://legality.com.pl/spolka-jawna-ja ... akie-wady/ Trafiłam na niego przypadkiem kiedy szukałam w internecie informacji na ten temat.
gusikowski.earnest
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 14 gru 2022, 13:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość