wizyta komornika!!!!!!!!

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

wizyta komornika!!!!!!!!

Postprzez Artur » So, 7 sie 2004, 12:11

Witam,
zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na moje pytania. Zacznę od tego, że
rodzicom grozi egzekucja komornicza (długi bankowe, nie mają rozdzielności
majątkowej) i jest to dla mnie sytuacja ekstremalna.
1. Czy komornik przychodzi bez zapowiedzi czy też przed wizytą rodzice otrzymają
stosowne pismo o wszczęciu postępowania komorniczego?
2. Mieszkam w osobnym pokoju, w którym jest trochę cennych rzeczy (narty, telewizor,
meble, biurko, książki, itd.). Jestem pełnoletni ale generalnie
na utrzymaniu rodziców (uczę się). Pracuję tylko bardzo krótko sezonowo. Czy komornik ma prawo
zabrać moje rzeczy? Czy może wejść do pokoju pod moją nieobecność? Jak udowodnić
że to są moje przedmioty (część kupiłem, część dostałem w prezencie, nie mam żadnych
dodwodów zakupu)?
3. Czy komornik może zabrać komputer który mama używa do pracy? Czytałem że nie
ale jak jest w praktyce?
4. Młodsza siostra pracowała na wakacjach (jest niepełnoletna) i kupiła sobie rower
od kolegi. Jak można udowodnić że to jej własność?
5. W domu ogólnie jest trochę cennych rzeczy (sprzęt AGD, meble...)Nic specjalnego ale
zawsze coś. Jak można uratować ten sprzęt? Chodzi o to żeby był na swoim miejscu, a komornik
nie mógł go zabrać. Czy może pomóc wymeldowanie rodziców (ale wtedy komornik pewnie przyjdzie
tam gdzie się zameldują)? Czy może jest jakaś inna metoda? Ktoś musiał być w podobnej
sytuacji i może udało mu się coś wymyślić?

Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się tą sprawą.
Pozdrawiam
Artur
Artur
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » So, 7 sie 2004, 12:15

admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron