rachunek bankowy

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

rachunek bankowy

Postprzez ecroso » Pt, 23 lip 2004, 11:50

O zmianie numeru rachunku bankowego poinformowałem urząd skarbowy. Okazało się, że US chce mieć to na oficjalnym piśmie z banku. Zawiozłem takie pismo na druku firmowym banku. Okazało się, że na tym piśmie nie ma pieczątek i podpisów ( bank wysyłał je hurtowo
do swoich klientów właśnie w takiej formie )
US nie przyjął tej informacji i zażądał na piśmie z pieczątkami
i podpisami. Już dwa razy byłem w US w wydawałoby się prostej sprawie. Teraz będę musiał jechać do banku. Tam z pewnością nie zrobią mi tego od ręki więc trzeba się będzie pofatygować drugi raz i następnie ponownie do US, a tam okaże się, że format pisma nie jest taki jak oni by chcieli, albo krzywo postawiona pieczątka.
Płacę podatki z tego rachunku i teraz jeszcze muszę udowadniać, że to jest mój rachunek. Jakaś paranoja.
Czy ktoś z forumowiczów też sie spotkał z takim przypadkiem ?
Roman
ecroso
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ines20 » Pt, 23 lip 2004, 12:02

u mnie przy aktualizacji NIP-u (sp. z o.o.) wystarczyło szanownemu fiskusowi takie hurtowo wysłane przez bank pisemko, ale cóż co US to obyczaj.
ines20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 23 lip 2004, 13:30

Poproś US o wskazanie podstawy prawnej ich oczekiwań.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 23 lip 2004, 14:26

Płacę podatki z tego rachunku i teraz jeszcze muszę udowadniać, że to jest mój rachunek.

Nie musisz udowadniać, że jest to Twój rachunek.
Na przykładzie druku NIP-2, w części B.9 wskazać należy rachunki bankowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Brak jest podstaw prawnych dla żądania Urzędu Skarbowego złożenia oświadczenia banku prowadzącego rachunek wraz ze składanym zgłoszeniem aktualizacyjnym.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » So, 24 lip 2004, 07:53

W moim US wręcz żadają przynajmniej wyciągu bankowego z numerem konta.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron