Zasiłek chorobowy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zasiłek chorobowy

Postprzez Maria » Pt, 16 lip 2004, 11:47

Otrzymałam pisemko z zusu, że w 2001 roku błędnie wpisałam kod przerwy, pracownika, któremu zakład pracy wypłacał chorobowe po 35 dniach / zatrudniał pow. 20 pracowników/. Nie byłoby problemu z poprawieniem z kodu 313 na kod 331, gdyby nie to, że automatycznie kwota wypłaconego zasiłku chorobowego automatycznie "ucieka" z DRA z pozycji - kwota wypłaconych świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, i związana z tym jest wyższa kwota do zapłaty na konto 51.
A może trzeba to zrobic jakoś inaczej??? Pani z którą rozmawiałam w zusie/ telefonicznie/ nie zna Programu Płatnik!!!!!!! i nie wie jak to poprawnie zrobić. Nie mam siły na kolejne telefony i wsłuchiwanie się w zajęty sygnał.
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zasiłek chorobowy, wynagrodzenie chorobowe

Postprzez ivonn » Pt, 16 lip 2004, 12:53

Mam rozumieć, że zamiast wynagrodzenia za czas choroby wypłaciłaś zasiłek chorobowy?

Jeśli tak się stało to oczywiście będziesz miała niedopłate składek, którą należy uregulować łącznie z odsetkami.
ivonn
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zasiłek chorobowy, wynagrodzenie chorobowe

Postprzez Wiesia » Pt, 16 lip 2004, 13:34

kod przerwy, pracownika, któremu zakład pracy wypłacał chorobowe po 35 dniach
Nie bardzo rozumiem, jeśli po 35 dniach to był to zasiłek chorobowy i kod 313 jest dobry :)
Wiesia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zasiłek chorobowy, wynagrodzenie za czas choroby

Postprzez Maria » So, 17 lip 2004, 14:29

Wiesiu. Dokładnie tak, wypłata zasiłku po 35 dniach wypłacanego wynagrodzenia za czas choroby. Njagorsze w tym wszystkim jest, to, że do czasu sporządzenia korekty wstryzmują kobiecie naliczenie do świadczenia przedemerytalnego, Siąść i płakać ze złości. Szukałam dzisaj na stronie zusowskiej przykładów, kiedys były, ale nie potrafiłam znaleźć.
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zasiłek chorobowy, wynagrodzenie za czas choroby

Postprzez Wiesia » So, 17 lip 2004, 18:59

Dalej nie rozumiem - po co korekta jeżeli był to zasiłek chorobowy a nie wynagrodzenie chorobowe?
Wiesia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości