Oszustwo na allegro!

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Oszustwo na allegro!

Postprzez tuptus » Cz, 15 lip 2004, 14:03

Witam! Zostałam oszukana na allegro! Zakupiłam zestaw kosmetykow za kwotę ok 41zl. I otrzymałam je tylko że w 80% z pousuwanymi datami ważności lub poodklejanymi etykietami. Domyślam sie wiec ze kosmetyki były przeterminowane (wnioskuje to także po nieprzyjemnym zapachu). Do tego jednego kosmetyku nie było. W opisie aukcji nie było napisane nic o datach ważności i to mnie martwi... Czy mozna podac na policje naruszenie art 286 1kk jeżeli tych dat ważności nie ma (może za wyjątkiem jednego kosmetyku gdzie data jest trochę widoczna (do roku 2003!!!)) a sprzedawca nie pisał, że "kosmetyki nie są przeterminowane". Dzwoniłam do "oszusta" ale domowy jest nieaktualny a kom wyłączona. Na maile nie odpowiada. Proszę o rade!!!
tuptus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Cz, 15 lip 2004, 15:00

Wpisz w wyszukiwarce na forum wyraz "allegro". Sporo tego było.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez tuptus » Cz, 15 lip 2004, 15:40

Byly ale oszustwa typu: towar zepsuty, itd. A moja sytuacja jest inna. Nikt nie pisal ze kosmetyki sa ok. Nie moge znalezc historii podobnej do mojej.
tuptus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 15 lip 2004, 16:03

Kwota 41 zł jest tak znikoma, że Policja raczej niewiele w sprawie zrobi. To tak z praktyki. A poza tym to kwalifikacja z art. 286 § 1 kk jest o tyle wątpliwa, że trzeba udowodnić potencjalnemu oszustowi, że świadomie wysłał przeterminowane kosmetyki - on może na przykład twierdzić, że nie zwrócił uwagi na brak dat ważności. Aby wykazać, że kosmetyki są rzeczywiście nieprzydatne do użycia z powodu upływu dat ważności, trzeba byłoby pewnie powoływać biegłego, którego opinia byłaby droższa niż wartość tych kosmetyków. W sumie rzecz jest niewarta funta kłaków.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości