oszustwo sprzedającego z allegro

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

oszustwo sprzedającego z allegro

Postprzez kolezka » N, 4 lip 2004, 21:14

Witam, moje pytanie jest moze za wczesne, ale chcialbym wiedziec co robic w razie czego. Mianowicie zakupilem telefon na allegr za kwote 800 zł. Przeslka ma byc za pobraniem za pomoca poczty. Sprzedajacy jakos niechetnie rozmawia no i komentarzy ma nie za dużo. Z tego co wiem to paczka powinna przyjsc jutro. Mam dziwne wrazenie ze moge zostac oszukany. Co zobic aby jakos najlepiej z tego wyjsc??? Oczywiscie chcialbym odebrac paczke a w niej telefon.
Dziekuje za odp.
kolezka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 5 lip 2004, 10:44

Dopóki przesyłka nie nadejdzie, nie można mówic o oszustwie, bo - jak rozumiem - nic jeszcze nie zapłaciłeś. Jeśli dostaniesz telefon wadliwy czy odbiegający stanem od opisu sprzedającego, możesz dochodzic stosownych roszczeń na drodze cywilnoprawnej. Aby ewentualnie mówić o popełnieniu przestępstwa oszustwa (art. 286 § 1 kk), trzeba byłoby wykazać, że sprzedający zamierzał wprowadzić Cię w błąd i miał świadomość, że to, co sprzedaje, nie odpowiada jego zapewnieniom, a przez to ma niższą wartość.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron