Jak wyegzekwować naprawienie szkody poniesionej na aukcji???

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Jak wyegzekwować naprawienie szkody poniesionej na aukcji???

Postprzez wodz11 » Pt, 14 maja 2004, 23:06

Zostałem oszukany w serwisie aukcyjnym. Przysłano mi przedmiot zdecydowanie odbiegający od opisu. Zaznaczyłem że zgłoszę sprawę na policję z art. 286 oraz 304 &1 jako oszustwo ścigane z urzędu ponieważ to miało zobligować sprzedawcę do przemyśleń i do naprawienia szkody. Niestety z rozbrajająca bezczelnością stwierdził, że "ma świadków" na to, iż wysłał sprawny przedmiot co jest niezgodne z prawdą. Nic wobec tego nie zrobię. I po cóż komu wszystkie formularze oraz paragrafy skoro w zadnym wypadku szkoda jest nienaprawialna????? Czy może ktoś z większym doświadczeniem uświadomi mnie jak mogę odzyskać niepotrzebnie wydane pieniądze?
wodz11
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 15 maja 2004, 12:00

Czy zakupy robiłeś jako konsument czy przedsiębiorca ? Jeśli Twój kontrahent nadal będzie odmawiał naprawienia szkody, nie pozostanie Ci nic innego jak droga sądowa. Nawet najlepsze przepisy niewiele pomogą, jeśli trafi się na nieuczciwą drugą stronę ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 16 maja 2004, 20:46

Czy zakupy robiłeś jako konsument czy przedsiębiorca ?


Zapewne ani jako konsument, ani jako przedsiębiorca :-)
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron