wypowiedzenie warunkow umowy o prace

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

wypowiedzenie warunkow umowy o prace

Postprzez ksiegowy99 » Pt, 23 kwi 2004, 16:17

witam państwa

przebywając na zwolnieniu lekarskim otrzymalem od pracodawcy listem
poleconym wypowiedzenie warunków umowy o prace t.j. stanowiska i poborów ,
jest tez adnotacja żę jeśli w ciagu 14 dniu złożę oświadzcenie o nie
przyjęciu tych warunków nastapi rozwiązanie umowy o pracę .
Czy pracodawca może tak zrobić a co ja mogę zrobić aby to wypowiedzenie
byłonieskuteczne

janek
ksiegowy99
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 23 kwi 2004, 16:34

Wypowiedzenie jest dokonane wadliwie, gdyż oświadczenie pracodawcy dotarło do Ciebie podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy (art. 41 w zw. z art. 42 § 1 kp.). Możesz w terminie 7 dni od doręczenia go odwołać się do sądu pracy. Jeśli nie złożysz żadnego oświadczenia pracodawcy, po upływie okresu wypowiedzenia będziesz pracował na nowych warunkach. Sąd pracy może potem z powodu wadliwości wypowiedzenia zasądzić na Twoją rzecz odszkodowanie albo przywrócić Cię do pracy na poprzednich warunkach. Złożenie oświadczenia pracodawcy o nieprzyjęciu nowych warunków (lub milczenie w tej kwestii) oraz odwołanie się do sądu to dwie różne czynności.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 23 kwi 2004, 16:45

Uzupełniając, możesz:
1) nie składać pracodawcy żadnego oświadczenia (po okresie wypowiedzenia będą obowiązywać nowe warunki),
2) oświadczyć, że nie przyjmujesz nowych warunków (umowa ulegnie rozwiązaniu z upływem okresu wypowiedzenia).

Niezależnie od tego, możesz odwołać się do sądu pracy. Sąd pracy może przywrócić Cię do pracy na poprzednich warunkach albo zasądzić odszkodowanie, o ile uzna Twoje odwołanie za zasadne.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez boza » Pt, 23 kwi 2004, 19:17

Ja już osobiście , nie wierzę w orzeczenia sądu pracy. miałam wyrok prawomocny Sądu Okręgowego. Podtrzymujacy wyrok Sądu I Instancji. Minęło 3 miesiące. Akta sprawy " niby nie dotarły " z Sądu Okregowego do Sądu I Instancji . I co o tym myśleć??? Acha , jedno , Pani Pełnomocnik Pozwanej ma " silne układy " w Sądzie I Instancji
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 24 kwi 2004, 16:20

Jeśli akta nie dotarły jeszcze do sądu I instancji, powinny być w sądzie II instancji. Nie wiadomo, czy np. strona pozwana nie złożyła np. kasacji. Jeśli wyrok sądu jest dla Ciebie korzystny, to widać, że "układy" drugiej strony nie pomogły.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez boza » So, 24 kwi 2004, 18:04

Witam , mam pytanie : czy Sąd powinien mnie powiadomić o złożonej kasacji wyroku przez stronę pozwaną ?
boza
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 24 kwi 2004, 23:02

Tak, masz prawo wnieść odpowiedź na kasację.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron