Jak znaleźć abonenta telefonii komórkowej?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Jak znaleźć abonenta telefonii komórkowej?

Postprzez ela » Pt, 9 sty 2004, 19:55

Wstyd się przyznać.
Dałam się oszukać.
Jedyne co mam to numer telefonu komórkowego oszusta.

Czy mam jakąkolwiek szansę na odnalezienie osobnika. A jeśli nie ja, to może policja ma takie możliwości?

I jeszcze jedno czy można udowodnić oszustwo jeżeli nie ma się żadnego dokumentu na dokonanie transakcji, a jedynym świadkiem jest mąż.

Pomóżcie proszę.

Ale mam kaca, że się tak dałam, no. Jak dziecko.
ela
 

Postprzez Marcin » Pt, 9 sty 2004, 21:57

Czy mam jakąkolwiek szansę na odnalezienie osobnika. A jeśli nie ja, to może policja ma takie możliwości?


Jeśli jest to numer należący do kogoś, kto nie płaci abonamentu (tzw. pre-paid: TakTak, POP, Simplus), praktycznie nie ma szans. Jeśli umowa z operatorem telefonii komórkowej została zawarta, też raczej Tobie operator nie ujawni, kto jest abonentem (ochrona danych osobowych). Na żądanie Policji jest obowiązany to zrobić (oczywiście, o ile to żądanie mieści się w granicach ustawowych upoważnień dla Policji).

I jeszcze jedno czy można udowodnić oszustwo jeżeli nie ma się żadnego dokumentu na dokonanie transakcji, a jedynym świadkiem jest mąż.


Nie znam szczegółów, więc nie jestem w stanie ocenić sprawy. Oczywiście zeznania świadka (także męża) mogą być dowodem w postępowaniu sądowym.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ela » N, 11 sty 2004, 02:12

Dziękuję za odpowiedź.


____________
Ela
ela
 


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron