• Porady prawne
Euro-tax.pl

jak sprawdzić wiarygodność firmy?

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

jak sprawdzić wiarygodność firmy?

Postprzez wwwlodek » Pt, 9 sty 2004, 11:19

w jaki sposób przed zawarciem transakcji, co się wiąże z przedpłata pewnej kwoty pieniędzy sprawdzić wiarygodność firmy budowlanej?? mam jej nuimer NIP i regon i te są prawidlowe, bo je sprawdziłęm ale firmy jako takiej nie, jak to można uczynić?? nie widziałem żadnych dokumentów...??
wwwlodek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pt, 9 sty 2004, 13:42

w jaki sposób przed zawarciem transakcji, co się wiąże z przedpłata pewnej kwoty pieniędzy sprawdzić wiarygodność firmy budowlanej?? mam jej nuimer NIP i regon i te są prawidlowe, bo je sprawdziłęm ale firmy jako takiej nie, jak to można uczynić?? nie widziałem żadnych dokumentów...??

Podzwonić po kontrahentach (jak znasz) ewenutalnie zadzwonić do Informacji Gospodarcze (za odpłatą) transakcje poza tym można ubezpieczyć, a wysokość ubezpieczenia zależy od wiarygodności kontrahenta, firma ubezpieczeniowa zażąda od niego określonych dokumentów. Jeśli nie da, cóż - coś ma na sumieniu.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: jak sprawdzić wiarygodność firmy?

Postprzez Omitka » Śr, 26 lis 2014, 10:25

Możesz zawsze skorzystać z wyszukiwarki firm takiej jak np. crefo.pl. To łatwe i szybkie rozwiązanie.
Omitka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 26 lis 2014, 10:07

Re: jak sprawdzić wiarygodność firmy?

Postprzez werty » Śr, 14 sty 2015, 01:03

Mnie kontrahentów sprawdza prawnik. Mam to zagwarantowane w abonamencie, który wykupiłem w Koksztysie na obsługę prawną firmy. Gdy mam jakieś wątpliwości co do danego kontrahenta to zlecam kancelarii prześwietlenie go. Wtede wiem, że w nic nie wdepnę ;)
werty
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 5 lip 2013, 00:12

Re: jak sprawdzić wiarygodność firmy?

Postprzez panKonczak » Pn, 25 wrz 2017, 19:34

Jeśli to działalność gospodarcza to podstawowe informacje sprawdzany np. na CEiDG: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ Dalej opinii możemy zasięgnąć w google/u poprzednich kontrahentów.

W przypadku spółek sprawa wygląda nieco łatwiej. Wiele informacji musi być publicznych. Sprawdzamy na wyszukiwarkach KRS jakich jest wiele w sieci np. sprawdz.biz. Weryfikujemy kapitał zakładowy, wspólników, ich powiązania itp. Pozostałe działania wykonujemy podobnie jak w przypadku działalności gospodarczej - google ;)
panKonczak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2017, 09:37

Re: jak sprawdzić wiarygodność firmy?

Postprzez Vika66 » Pt, 9 lis 2018, 16:27

Nie tak dawno musiałam znaleźć prawnika na zastępstwo, ponieważ mój prawnik nie dałby rady dotrzeć na miejsce rozprawy o czasie. Wydawało mi się, że to przyniesie mi pecha, jednak znalazłam nowego prawnika bardzo szybko dzięki https://zastepstwoprocesowe.pl/. Prawnicy, którzy znajdują się w bazie są przede wszystkim sprawdzeni i wykwalifikowani więc nie ma żadnego problemu dla klienta.
Vika66
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 9 lis 2018, 16:22
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • jak sprawdzic firme?
    przez xxx12 » Pn, 18 lip 2005, 12:13
    2 Odpowiedzi
    1356 Wyświetlone
    Ostatni post przez Pawel78 Zobacz najnowszy post
    Pn, 18 lip 2005, 13:02
  • siedziba firmy
    przez jolkak » Śr, 17 lip 2002, 11:34
    5 Odpowiedzi
    1735 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Cz, 18 lip 2002, 14:20
  • udziały firmy
    przez stefan » Śr, 11 sty 2006, 21:39
    1 Odpowiedzi
    930 Wyświetlone
    Ostatni post przez Darek Zobacz najnowszy post
    N, 29 sty 2006, 01:29
  • nazwa firmy
    przez Edyta7 » N, 27 lis 2005, 20:03
    2 Odpowiedzi
    1130 Wyświetlone
    Ostatni post przez Edyta7 Zobacz najnowszy post
    Cz, 1 gru 2005, 15:43
  • sprzdaż firmy
    1, 2przez Angel » N, 28 lis 2004, 18:42
    13 Odpowiedzi
    2935 Wyświetlone
    Ostatni post przez shuehos Zobacz najnowszy post
    N, 28 lis 2004, 20:24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron