Do kogo i jakim terminie składać można wniosek przeciwko sędziemu SR w sprawie karnej

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Do kogo i jakim terminie składać można wniosek przeciwko sędziemu SR w sprawie karnej

Postprzez franek » Pn, 22 gru 2003, 13:13

W jakim terminie i do kogo można wnieść wniosek przeciwko sedziemu SR w sprawie karnej , który nie przyjął wniosku o wyłączenie sędziego przed rozpoczęciem sprawy sądowej?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

jescze jedno pytanie:

Postprzez franek » Pn, 22 gru 2003, 13:22

Czy ja , jako oskarzony mogę i do kogo wystapić z wnioskiem o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego , który nie przyjął wniosku o wyłaczenie sędziego ze sprawy , wręcz ze złością i i arogancją kazał zająć ławę oskarzonych?
Chciałbym zaznaczyć ,że uczestniczyłem już w postępowaniu dyscyplinarnym tego sędziego w Sądzie Okręgowym i obecne postepowanie tego sędziego uważam jako motyw zemsty , odegrania się na mojej osobie.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 22 gru 2003, 13:22

Możesz złożyć skargę do przewodniczącego wydziału bądź prezesa sądu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

tak się składa,że ten Pan Sędzia jest przewodniczącym wydziału karnego

Postprzez franek » Pn, 22 gru 2003, 13:36

Tak się składa,że ten Pan Sędzia jest przewodniczącym wydziału karnego w tym sądzie rejonowym i "trzęsie " całym sądem rejonowym od lat ; do kogo w tej sytuacji złożyć wniosek o postepowanie dyscyplinarne i wspomniany wniosek o wyłaczenie ze składu?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 22 gru 2003, 14:01

Pisemny wniosek o wyłączenie sędziego możesz złożyć w biurze podawczym sądu, przed którym toczy się sprawa.

Skargę możesz wnieść do Ministerstwa Sprawiedliwości (Biuro Ministra, Wydział Skarg i Wniosków) ale prawdopodobnie zostanie ona i tak przekazana prezesowi sądu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

dziękuję

Postprzez franek » Pn, 22 gru 2003, 14:16

Dziękuję za pomoc, ciężka i nieprzyjemna sprawa,ale to realia małomiasteczkowych Sądów.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pn, 22 gru 2003, 15:27

Dziękuję za pomoc, ciężka i nieprzyjemna sprawa,ale to realia małomiasteczkowych Sądów.

Wiem coś o tym ;)
Trzeba się wyluzować bo szkoda nerwów :D
Najwyżej przegrasz sprawę. Zobaczysz wtedy ogromną różnicę pomiędzy Sądem Rejonowym a Sądem Okręgowym przede wszystkim w jakości orzekania ale także w sposobie prowadzenia rozprawy ;)
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dziękuję Pandar, rzeczywiście to kupa nerwów!

Postprzez franek » Pn, 22 gru 2003, 15:54

Ten akurat sędzia robi w SR to co chce, zaznacza oficjalnie przy wydawaniu wyroku : to JA wydałem wyrok i NIE RADZĘ sie odwoływać , łączy sprawę ze sprawą , które potem ciągną się bardzo długo. ON czuje/ a raczej to wie na 100%/,że ma poparcie duzo wyzej/ MS/ i dlatego tak postepuje. Prezes Sądu R. to tylko figurant, a sprawy załatwia i decyduje ten właśnie sędzia.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 22 gru 2003, 23:36

Jeśli Sąd Okręgowy (II instancji) nie jest w tej samej miejscowości i nie jest osadzony w lokalnych układach, to warto się odwoływać - patrz wpis Pandara.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Sąd II instancji jest w innej miejscowości

Postprzez franek » Wt, 23 gru 2003, 10:30

Witam ! Sąd II instancji jest w innej miejscowości , dawnym mieście wojewódzkim , SR w mieście powiatowym. Ta sprawa była już rozpatrywana w SR, odwołałem sie , Sąd II inst zwrócił ją do ponownego rozpatrzenia do SR i tak to się wlecze. SR wyraźnie chce sprawę tak załatwić , aby jak to się mówi i mnie załatwić.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron