Ochrona danych osobowych

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Ochrona danych osobowych

Postprzez ewakm » Pn, 15 gru 2003, 15:47

Kto może sprzedawać dane osobowe i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc to robić legalnie? Jeden z moich klientów prowadzi nauke pływania dla małych dzieci. Posiada sporą bazę. Czy po spełnieniu takich warunków jak uzyskanie zgody od rodziców na przetwarzanie danych w celach marketingowych, będzie mógł się zarejestrować w rejestrze GIODO i sprzedawać te dane ? Czy w celach marketingowych należy rozumieć, że tylko mogę reklamować swoje usługi ? Próbowałam dowiedzieć sie u dyżurnego prawnikaw GIODA pod tel. 8607088, ale zbyto mnie stwierdzenie, że nie udzielaja porad prawnych.
ewakm
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 15 gru 2003, 16:05

Kto może sprzedawać dane osobowe i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc to robić legalnie? Jeden z moich klientów prowadzi nauke pływania dla małych dzieci. Posiada sporą bazę. Czy po spełnieniu takich warunków jak uzyskanie zgody od rodziców na przetwarzanie danych w celach marketingowych, będzie mógł się zarejestrować w rejestrze GIODO i sprzedawać te dane ? Czy w celach marketingowych należy rozumieć, że tylko mogę reklamować swoje usługi ?


M.zd., potrzebna byłaby wyraźna zgoda osób, których te dane dotyczą, na ich przekazywanie innym podmiotom. Sprzedaż danych to nie jest cel prawnie usprawiedliwiony - chodzi tu o marketing bezpośredni własnych produktów lub usług administratora danych (por. art. 23 ust. 4 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych).

Próbowałam dowiedzieć sie u dyżurnego prawnikaw GIODA pod tel. 8607088, ale zbyto mnie stwierdzenie, że nie udzielaja porad prawnych.


To fakt - trzeba zwrócić się na piśmie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość