wypowiedzenie

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

wypowiedzenie

Postprzez piotr123 » Pt, 17 paź 2003, 11:04

Witam

Niestety mam zaćmienie. Czy dobrze liczę jeśli wypowiedzenie umowy o pracę zostanie złożone 20 października umowa rozwiąze się 8 listopada?

Niestety zacmilo mi a tak mi chodzi po glowie ze dnia w ktorym nastąpila czynnosc, zdarzenie nie wlicza sie do okresu stad rozwiązanie 8 listopada a nie np. 1?

Pozdrawiam
Piotr
piotr123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez spinka » Pt, 17 paź 2003, 11:21

Z tego co ja wiem, to wszystko zależy od okresu wypowiedzenia.

Jeżeli okres wypowiedzenia jest miesięczny (w miesiącach) to umowa rozwiązuje się z dniem ostatniego miesiąca następującego po miesiącu (lub po 3 miesiecach), w którym złożono wypowiedzenie.
Podobnie jest jeżeli okres wypowiedzenia jest tygodniowy. Um. rozw. się z dniem ostatniego tygodnia okresu wypowiedzenia.

Licza sie pelne kalendarzowe miesiace i kalendarzowe tygodnie.

spinka
spinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez piotr123 » Pt, 17 paź 2003, 11:45

Oczywiście chodzi o okres dwutygodniowy.
Stąd pytanie czy wypowiedzenie złożone 20 pazdziernika(poniedzialek) uplynie w sobote 8 listopada.
Piotr
piotr123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 17 paź 2003, 11:57

Przy 2-tygodniowym okresie wypowiedzenia - tak.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron