powrót do pracy a wypowiedzenie

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

powrót do pracy a wypowiedzenie

Postprzez milka » Śr, 30 lip 2003, 22:53

wracam do pracy po urlopie macierzyńskim i wykorzystanym w części urlopie wypoczynkowym, mój pracodawca na dzień dobry oświadczył mi, że dostanę z dniem 31 sierpnia wpowiedzenie bo po prostu nie ma dla mnie miejsca; nadmienię, że podczas mojej nieobecności zatrudniono inna osobe - co powinnam zrobić czy przyjać wpowiedzenie? czy przyjac ale zaproponować pracodawcy, że skoro tak sie ze mna obeszli czy w takim razie moze byc okres wypowiedzenia bez obowiazku świadczenia pracy ?
milka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 31 lip 2003, 14:36

Wypowiedzenie jest jednostronną czynnością prawną. Nie wymaga Twojej zgody czy przyjęcia aby odnieść skutek. Jedyne co Ci pozostaje, to ewentualnie odwołac się od wypowiedzenia jeśli pracodawca się na nie zdecyduje i jeśli będzie ono wadliwe.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron