zasadność zwolnienia ZUS

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

zasadność zwolnienia ZUS

Postprzez aruncio » Wt, 3 cze 2003, 18:48

Pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie obejmujące okres od 17 maja do 31 maja b.r.
ZUS przeprowadził na zlecenie pracodawcy kontrolę zasadności i wydał opinię: "Lekarz orzecznik po przeprowadzeniu badania w dniu 29 maja wydał orzeczenie, że zaświadczenie lekarskie jest NIEZASADNE, niniejszym zaświadczenie lekarskie TRACI WAŻNOŒĆ z dniem 29 maja"
Pytanie: czy pracodawca MOŻE uznać, że od 17 maja do 28 maja zwolnienie jest NIEWAŻNE i pracownik był w tym czasie zdrowy?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Wt, 3 cze 2003, 20:09

czy pracodawca MOŻE uznać, że od 17 maja do 28 maja zwolnienie jest NIEWAŻNE i pracownik był w tym czasie zdrowy?


Wydaje mi się że tak "drastycznie" postąpić nie możesz.
Lekarz orzecznik, do dnia weryfikacji stanu zdrowia delikwenta
nie mógł wiedzieć czy ów nie był chory. Dlatego wg. mnie jako dzień utraty ważności wskazał dzień przeprowadzenia badania, i skrócił zwolnienie o 3 dni.
CHomik
 

Postprzez aruncio » Śr, 4 cze 2003, 09:54

hmm, też mi się tak wydaje, ale być może jest (moim zdaniem powinien być) jakiś zapis/przepis mówiący jednoznacznie, jak to rozumieć.
De fakto pracownik mógłby być zdrów jak ryba w tym czasie.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 4 cze 2003, 19:09

De fakto pracownik mógłby być zdrów jak ryba w tym czasie.

Widocznie nie był, skoro uzyskał zaświadczenie o niezdolności do pracy ;)
Wyzdrowiał szybciej niż lekarz to przewidział poprostu :D
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hajma » So, 7 cze 2003, 19:14

Witam!
Zgodnie z przepisami za datę uznania zdolności do pracy w wypadku badania Kontolnego ZUS jest dzień badnia. Informacja ta pochodzi od znajomego z budżetówki( szkoła), o dokładne przepisy muszę dopytać wówczas dopiszę na jakiej podstawie prawnej
Hajma
hajma
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron