Urlop pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Postprzez Marcin » Wt, 6 maja 2003, 12:52

Dla przykładu - pracownik wnioskuje o urlop od 5 maja do 2 czerwca 2003 r. Jest to jego 13 dni roboczych (5,7,9,12,14,16,19,21,23,26,28,30 maja i 2 czerwca). Urlopu udzielamy na 4 tygodnie robocze [20 dni = 4x (3 dni robocze + 2 dni wolne)] i zostaje jeden dzień - 2 czerwca. Na ten dzień - przy przyjęciu mojej powyższej propozycji - udzielamy urlopu na 1 i 3/5 dnia. Jeśli nie da się ułamków zsumować do całości, należy - m. zd. - zaokrąglić urlop w dół (na korzyść pracownika).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez piotr123 » Wt, 6 maja 2003, 13:02

Poniżej przytaczam artykuł z Gazety Prawnej na ten temat

Mam pracownika zatrudnionego na 1/2 etatu. Jego rozkład czasu pracy wynosi 3 dni w tygodniu – poniedziałek, środa i piątek. Jak mam udzielić temu pracownikowi urlopu wypoczynkowego? – stała czytelniczka
W unormowaniach kodeksu pracy dotyczących urlopów wypoczynkowych brak jest szczególnych unormowań dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy. Takim pracownikom przysługuje urlop wypoczynkowy w pełnym wymiarze ustalonym na podstawie przepisów ogólnych kodeksu pracy, czyli tak samo jak dla pracowników zatrudnionych na cały etat. W omawianym przykładzie pracownikowi, którego rozkład czasu pracy przewiduje dni pracy (poniedziałek, środa i piątek) i dni, w których nie ma on obowiązku wykonywania pracy (wtorek i czwartek), urlopu wypoczynkowego udziela się na dni pracy i dni wolne od pracy w takiej proporcji, w jakiej dni te występują w czasie wykonywania przez niego pracy.
Pracownik ten powinien mieć udzielonych w roku kalendarzowym tyle dni urlopu przypadających na jego dni pracy, ile wynosi iloczyn jego wymiaru zatrudnienia i wymiaru urlopu (w przykładzie wymiar zatrudnienia wynosi 1/2 wymiar urlopu, to 26 dni, stąd iloczyn 1/2 x 26 = 13 dni). Pozostałe dni urlopu z przysługującego wymiaru powinny przypadać na dni robocze, w które pracownik nie świadczy pracy. W omawianym przykładzie będzie to 13 dni (26 dni – 13 dni = 13 dni), których trzeba udzielić w dni, w których pracownik nie świadczy pracy.
Powinna więc pani udzielać swojemu pracownikowi urlopu w taki sam sposób jak pozostałym pracownikom zatrudnionym na cały etat. Jeżeli więc pani pracownik chce wziąć dwa dni urlopu od poniedziałku – udziela je pani na poniedziałek i wtorek, jeżeli trzy dni urlopu, udziela je pani na kolejne trzy dni kalendarzowe, tj. poniedziałek, wtorek i środę.
Pracownikowi, którego rozkład czasu pracy przewiduje dni pracy i dni, w których nie ma on obowiązku wykonywania pracy, urlopu wypoczynkowego udziela się na dni pracy i dni wolne od pracy w takiej proporcji, w jakiej te dni występują w czasie wykonywania przez niego pracy.
Maciej Telec




Stąd właśnie moje wapliowści

Piotrek
piotr123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 6 maja 2003, 13:56

Autor ma zatem pogląd odmienny od mojego. Mnie nie przekonał, pozostaję przy swoim. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem:

Pracownik ten powinien mieć udzielonych w roku kalendarzowym tyle dni urlopu przypadających na jego dni pracy, ile wynosi iloczyn jego wymiaru zatrudnienia i wymiaru urlopu (w przykładzie wymiar zatrudnienia wynosi 1/2 wymiar urlopu, to 26 dni, stąd iloczyn 1/2 x 26 = 13 dni).


Art. 154 § 4 i § 5 kp. mówią bowiem o proporcji, w jakiej dni, w których pracownik nie ma obowiązku wykonywania pracy, występują w czasie wykonywania pracy, zgodnie z obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy. Istotny jest zatem rozkład czasu pracy, a nie wymiar zatrudnienia. Iloczyn proponowany przez autora wydaje mi się pozbawiony podstaw prawnych.

Piotrze, masz dwa odmienne poglądy, co w praktyce stosowania przepisów prawa nie jest przecież rzeczą rzadką. Musisz wybrać ten, który Cię bardziej przekonuje.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron