umorzenie atr310 kk, co robić?

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

umorzenie atr310 kk, co robić?

Postprzez robert » Pn, 13 sty 2003, 14:09

Witam!
Kilka miesięcy temu złożyłem doniesienie do prokuratury w związku z fałszowaniem moich podpisów na czekach. Przestępstwa tego dokonał prezes stowarzyszenia, którego ja jestem wiceprezesem. Przyznał się do winy. W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się od prokuratora, że sformułuje akt oskarżenia i w nim będzie wnioskował o zastosowanie §3 art. 310 kk
i umorzenie postępowania ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.
Nie jest, to jednak jeden czek tylko kilkanaście! Prokurator stwierdził, że nie było w tej sprawie poszkodowanych, i że pieniądze wypłacone na podstawie tych czeków zostały wykorzystane na potrzeby stowarzyszenia (tylko skąd może mieć taką pewność). Czy odwołanie się może przynieść jakiś skutek? Pytam na przyszłość, bo nie wiem oczywiście, czy sąd przychyli się do zdania prokuratora.

Pozdrawiam
Robert
robert
 

Postprzez Marcin » Pn, 13 sty 2003, 16:53

Kilka miesięcy temu złożyłem doniesienie do prokuratury w związku z fałszowaniem moich podpisów na czekach. Przestępstwa tego dokonał prezes stowarzyszenia, którego ja jestem wiceprezesem. Przyznał się do winy. W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się od prokuratora, że sformułuje akt oskarżenia i w nim będzie wnioskował o zastosowanie §3 art. 310 kk i umorzenie postępowania ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.
Nie jest, to jednak jeden czek tylko kilkanaście! Prokurator stwierdził, że nie było w tej sprawie poszkodowanych, i że pieniądze wypłacone na podstawie tych czeków zostały wykorzystane na potrzeby stowarzyszenia (tylko skąd może mieć taką pewność).


Widocznie ustalił to w toku postępowania przygotowawczego.

Czy odwołanie się może przynieść jakiś skutek? Pytam na przyszłość, bo nie wiem oczywiście, czy sąd przychyli się do zdania prokuratora.


Bez znajomości (akt) sprawy nie podejmuję się odpowiadać na to pytanie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron