bardzo dziękuję

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

bardzo dziękuję

Postprzez aruncio » Śr, 16 paź 2002, 08:47

Witam,
Nie mogłem się powstrzymać i tym samym pragnę serdecznie podziękować za pomoc. Dzięki Wam udało mi się wyegzekwować od nieuczciwego pracodawcy należne mi wynagrodzenie. Szczególne podziękowania dla Marcin i Chomik.
Przepraszam za zakłócenie porządku tego forum (post nie związany z tematem).
Uciekam,
Pa
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

zaległe wynagrodzenie

Postprzez Misiaczek » Śr, 16 paź 2002, 09:21

Czy mogę Cię prosić o pomoc - gzie znajdę coś na temat wyegzekwowania zaległego wynagrodzenia? Mam taką sytuację: zasądzono wyrok na pracodawcy, że ma zapłacić zaległe wynagrodzenie, ale on nie ma zamiaru tego zapłacić... co mam robić dalej?
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 16 paź 2002, 09:45

zasądzono wyrok na pracodawcy, że ma zapłacić zaległe wynagrodzenie,


Co to za wyrok - I czy II instancji, czy jest prawomocny ?
Generalnie mozesz zgłosić się do komornika (jeśli wyrok ma klauzulę wykonalności), mozesz także poprosić o pomoc Państwową Inspekcję Pracy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

czy jest prawomocny ?

Postprzez Misiaczek » Śr, 16 paź 2002, 09:59

jest prawomocny - otrzymał klauzulę natychmiastowej wykonalności (tzn., że jaki mają termin zapłaty?). Pracodawca ogłosił upadłość, na wszystkich mater. przedmiotach- siedzi ZUS i US!
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Śr, 16 paź 2002, 12:13

W moim przypadku pracodawca wypłacił należne wynagrodzenie na polecenie PIP, która jednocześnie wysłała wniosek do Sądu o ukaranie pracodawcy.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości