apelacja

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

apelacja

Postprzez jaru23 » Wt, 8 paź 2002, 13:23

Chcę złożyć apelację od niekorzystnego dla mnie orzeczenia 1 instancji.Jakie warunki muszę spełnić ,czy muszę mieć prawnika,jak taką apelację napisać,czy w 2 instancji odbywa sie równiez rozprawa.Czy moze w 2 instancji zapaść orzeczenie dla mnie bardziej niekorzystne niz w 1 instancji.
jaru23
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 8 paź 2002, 16:46

Chcę złożyć apelację od niekorzystnego dla mnie orzeczenia 1 instancji.Jakie warunki muszę spełnić


Po pierwsze, musisz w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku złożyć w Sądzie który wydał wyrok wniosek o doręczenie Ci jego uzasadnienia na piśmie. Od daty doręczenia Ci takiego uzasadnienia będziesz miał 14 dni na sporządzenie apelacji i złożenie jej także w Sądzie który wydał zaskarżony wyrok - adresując ją do Sądu wyższej instancji

czy muszę mieć prawnika


Nie koniecznie. W przypadku sporządzania i wnoszenia apelacji tzw. przymus adwokacki nie istnieje

jak taką apelację napisać


Trudno poradzić nie znając sprawy :) Poczytaj kodeks postępowania karnego w okolicach art. 430-440 (plus-minus)
Na pewno musisz wskazać czy wyrok zaskarżaszw całości czy w części i postawić zarzuty wraz z ich uzasadnieniem. Jeśli umiesz możesz wskazać przepisy jakie Twoim zdaniem Sąd naruszył ale nie musisz.

czy w 2 instancji odbywa sie równiez rozprawa


Tak. Ale nowe dowody przeprowadza się wyjątkowo.

Czy moze w 2 instancji zapaść orzeczenie dla mnie bardziej niekorzystne niz w 1 instancji.


Jeżeli apelacja jest składana na korzyść (a taką zamierzasz właśnie sporzadzić) to nie. Po złożeniu przez Ciebie apelacji surowsze orzeczenie byłoby możliwe tylko wtedy jeśli jednocześnie prokurator złożyłby apelację na niekorzyść i która okazałaby się słuszna.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 9 paź 2002, 13:44

Podaj więcej szczegółów i przede wszystkim co to za sprawa: karna czy cywilna.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 9 paź 2002, 16:31

Udzielając swojej odpowiedzi oczywiście zakładałem że sprawa jest karna. Kierowałem się przy tym treścią poprzednich pytań Jaru23, które wyraźnie pachniały prawem karnym :)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron