wolny internet a umowa z dostawcą ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

wolny internet a umowa z dostawcą ?

Postprzez Agax » Wt, 24 wrz 2002, 19:15

Mam gorącą prośbę, bo dostaję już furii!!!
W miesiacu czerwcu br. postanowiłam zrezygnowac z usług internetowych firmy telekomunikacyjnej , a załozyć sobie internet w tel.kablowej. Zawarłam więc umowe na przesył 128 kbit/s (w promocji) ?! Jednak od samego początku coś było nie tak. Strony albo wcale sie nie wyświetlały, brak było połączenia z serwerem lub na otwarcie trzeba było czekać z 10 min.Zwróciłam się więc z pismem do firmy o wskazanie przyczyny tak słabego transferu i o wyjasnienie. W odpowiedzi firma napisała ,że przeprasza ale już niedługo wszystko wróci do normy. Wszystko spowodowane było ponoć przyczynami technicznymi . Czekałam jeszcze miesiąc i ku mojemu zdziwieniu nie widziałam żadnej poprawy. Napialam więc następne pismo z prośbą o wyjasnienie . W piśmie tym zawarte także było pytanie co do opłaty miesięcznej. Po kilku dniach otrzymałam pismo , w którym czytam,że juz niedługo wady techniczne zostaną naprawione , a w ramach rekompensaty firma zaoferowała mi rabat w wysokości 6,-(sześć złotych) do końca br.
Od otrzymania tego pisma minęło już półtora miesiąca a ja nadal wiszę na stronach.Moi drodzy doradźcie mi co ja mam zrobić .Przecież ja dostanę obłędu, a kwota jaką płacę za ten przesył nie jest wcale niska(105,25 zł - 6 zł)
Agax
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez CHomik » Śr, 25 wrz 2002, 09:26

Podaj jak dokładnie odnosi się do tej kwestii umowa umowa.
CHomik
 

Postprzez VIP » Śr, 25 wrz 2002, 14:17

Firma internetowa powinna spełnic swoje zobowiązanie zgodnie z treścią umowy tj. z należytą starannością. Od profesjonalisty można wymagać jeszcze większej staranności niż "normalna". Z przedstawionej sprawy wynika, iż firma nie wykonuje tak jak powinna umowy. Na pewno wymaga to jakieś reakcji z Twojej strony. Sposób postępowania jest w jakimś stopniu uzależniony od treści umowy,a możliwych rozwiązań może być wiele. Ostatecznym rozwiązaniem mogłoby być np. odstąpienie od umowy (art 490 i n. k.c.), ale to oczywiści nie jedyne rozwiązanie
VIP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Agax » Śr, 25 wrz 2002, 17:20

Chyba jest to najważniejsza część umowy"Abonent oświadcza ,iż zapoznał się z Ofertą Usług Operatora i zawiera niniejszą umowę na odpłatne korzystanie z usługi .......... zgodnie z niżej oznaczonym pakietem: PAKIET "........INTERNET"128/64. Usługi dodatkowe wybrane przez Abonenta : szybkość 128/64"
A teraz może część regulaminu:"Umowa podpisana w ramach Promocji zostaje zawarta na czas określony do 30 czerwca 2003"'"Uczestnik , który rozwiąże umowę abonencką zawartą w ramach Promocji przed upływem określonego terminu , utraci wszelkie korzyści wynikajace z Promocji i zobowiązany jest do zapłaty na rzecz operatora odszkodowania umownego w wysokości równej udzielonemu rabatowi"???
"Obowiązki w zakresie usługi.........Internet
1. Operator zobowiązuje się do zapewnienia Abonentowi:
-udostępnienia Sprzętu Operatora
-stałego dostępu do Internetu poprzez sieć zgodnie ze wskazanym Pakietem
2.Operator nie gwarantuje przpustowości transmisji do zasobów internetowych"
Agax
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron