rozwiązanie umowy o pracę

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

rozwiązanie umowy o pracę

Postprzez Ela » Pt, 20 wrz 2002, 14:56

Z pracownikiem rozwiązano umowę o pracę za porozumieniem stron z dniem 31.08.2002 r. W dniach od 20 do 30 sierpnia udzielono mu proporcjonalnego urlopu wypoczynkowego. Dnia 2 września pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie na okres od 30.08. do 06.09. br. Później dostarczał kolejne zwolnienia lekarskie. Czy w takim przypadku umowa rozwiązuje się zgodnie z zawartym porozumieniem, czy też trwa do zakończenia chorobowego.
Według mnie ta umowa uległa rozwiązaniu z dniem 31 sierpnia. Za dzień 30 i 31 sierpnia wynagrodzenie chorobowe wypłaca pracodawca, a za pozostałe dni zwolnienia lekarskiego zasiłek chorobowy wypłaci ZUS. Wszystkie zwolnienia lekarskie wraz z kopią świadectwa pracy i drukiem Z-3 przesłałam do ZUS-u.
Wydawało mi się, że przeczytałam wszystkie przepisy dotyczące takiej sytuacji i postąpiłam słusznie ale w Biurze Pracy przy rejestracji powiedziano tej osobie, że umowa trwać będzie do czasu zakończenia chorobowego i w związku z tym nie może zostać zarejestrowany. Czy tak? Nie chciałabym żyć w nieświadomości.
Ela
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

Postprzez CHomik » Pt, 20 wrz 2002, 15:03

Z pracownikiem rozwiązano umowę o pracę za porozumieniem stron z dniem 31.08.2002 r. W dniach od 20 do 30 sierpnia udzielono mu proporcjonalnego urlopu wypoczynkowego. Dnia 2 września pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie na okres od 30.08. do 06.09. br. Później dostarczał kolejne zwolnienia lekarskie. Czy w takim przypadku umowa rozwiązuje się zgodnie z zawartym porozumieniem, czy też trwa do zakończenia chorobowego.
Według mnie ta umowa uległa rozwiązaniu z dniem 31 sierpnia. Za dzień 30 i 31 sierpnia wynagrodzenie chorobowe wypłaca pracodawca, a za pozostałe dni zwolnienia lekarskiego zasiłek chorobowy wypłaci ZUS. Wszystkie zwolnienia lekarskie wraz z kopią świadectwa pracy i drukiem Z-3 przesłałam do ZUS-u.
.


Też tak bym postąpił. Miałem taką sytuację z kobietą w ciąży, wypłacono wynagrodzenie chorobowe za dwa dni a potem dokumenty wysłano do ZUS wraz z św. pracy, oraz ZWUA.
CHomik
 

rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

Postprzez Marcin » Pt, 20 wrz 2002, 15:05

Z pracownikiem rozwiązano umowę o pracę za porozumieniem stron z dniem 31.08.2002 r. W dniach od 20 do 30 sierpnia udzielono mu proporcjonalnego urlopu wypoczynkowego. Dnia 2 września pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie na okres od 30.08. do 06.09. br. Później dostarczał kolejne zwolnienia lekarskie. Czy w takim przypadku umowa rozwiązuje się zgodnie z zawartym porozumieniem, czy też trwa do zakończenia chorobowego.
Według mnie ta umowa uległa rozwiązaniu z dniem 31 sierpnia.


Też tak uważam. Nie ma przeszkód do rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron podczas choroby pracownika. W tym trybie można rozwiązać każdą umowę i w każdym czasie.


Wydawało mi się, że przeczytałam wszystkie przepisy dotyczące takiej sytuacji i postąpiłam słusznie ale w Biurze Pracy przy rejestracji powiedziano tej osobie, że umowa trwać będzie do czasu zakończenia chorobowego i w związku z tym nie może zostać zarejestrowany. Czy tak?


Moim zdaniem, nie. Trzeba było zapytać o podstawę prawną takiego poglądu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

Postprzez Ela » Pt, 20 wrz 2002, 17:22

Dziękuję drogim kolegom :-)). Zawsze wolę sprawdzić dwa razy, zanim powiem komuś, że nie ma racji.
Pozdrawiam. Ela.
Ela
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron