Aplikacja sądowa

Aplikacja sądowa

Postprzez VIP » Pt, 20 wrz 2002, 13:13

Moje pytanie dotyczy aplikacji sądowej pozaetatowej, mianowicie interesują mnie możliwości podjęcia pracy w trakcie odbywania tej aplikacji. Jeśli ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadczenia będę wdzięczny za informacje i pomoc? Z góry dziękuję.
VIP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 wrz 2002, 13:23

Jest to właściwie kwestia uzgodnienia z pracodawcą. Ze strony sądu nie ma przeszkód do podjęcia pracy przez aplikanta pozaetatowego, o ile będzie stawiał się na zajęcia teoretyczne (z reguły w siedzibie Sądu Apelacyjnego albo Okręgowego) i praktyczne (w poszczególnych wydziałach sądowych). Zajmuje to średnio dwa dni w tygodniu, więc trzeba znaleźć pracodawcę, który zgodzi się, aby pracownik był w pracy 3 dni w tygodniu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez VIP » Pt, 20 wrz 2002, 13:56

Dzięki Marcinie. Właśnie dostałem sie na taką aplikację. Pracuję w kanclearii radcy prawnego. Nie jestem jednak do końca zadowolony z tej pracy. Interesują mnie więc możliwości podjęcia nowej pracy i nie wiem czy fakt bycia aplikantem sądowym ułatwia czy też utrudnia jej zdobycie? Nie koniecznie musi to byc umowa o pracę.
VIP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 wrz 2002, 14:06

Interesują mnie więc możliwości podjęcia nowej pracy i nie wiem czy fakt bycia aplikantem sądowym ułatwia czy też utrudnia jej zdobycie? Nie koniecznie musi to byc umowa o pracę.


Wszystko zależy od konkretnego przypadku, zwłaszcza od tego, jakie są oczekiwania potencjalnego pracodawcy. Z jednej strony to, że odbywasz aplikację, może przemawiać na Twoją korzyść, bo z własnej inicjatywy podnosisz kwalifikacje zawodowe. Z drugiej strony ukończenie aplikacji sądowej dla pracodawcy nie ma większego formalnego znaczenia (poza ogólnym podniesieniem wiedzy zawodowej), natomiast może rodzić obawę, że przy nadarzającej się okazji odejdziesz do sądu. Jeśli pracujesz u radcy prawnego, może jednak u niego będzie łatwiej uzyskać Ci zrozumienie i akceptację dla odbywania aplikacji. Z reguły do prawnika bardziej dociera konieczność (celowość) odbycia aplikacji niż do osoby nie będącej prawnikiem.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez VIP » Pt, 20 wrz 2002, 14:16

Masz absolutną rację. Potwierdza to maja sytacja tzn fakt iż jestem aplikantem nie stanowi dla mojego "pracodawcy" (umowa zlecenia) żadnego problemu.
VIP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 wrz 2002, 14:19

Tym bardziej zastanów się więc nad ewentualną zmianą miejsca zatrudnienia. Jeśli zmieniać, to juz na lepsze ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez VIP » Pt, 20 wrz 2002, 14:23

właśnie o to mi chodzi Stąd moje pytanie. Chciałem rozeznać jakie są potencjalne możliwości. Oczywiście nie zamierzam rezygnować z pracy nie mając w perspektywie czegoś lepszego, w szczególności bardziej rozwojowego, dobrze aby też lepiej płatnego :). Tymczasem lepsza taka praca niż żadna, przynajmniej w zawodzie.
VIP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 wrz 2002, 14:31

Chciałem rozeznać jakie są potencjalne możliwości


Możliwości są zawsze, ale nie robiłbym sobie dużych nadziei. Istotnym problemem może być ograniczona dyspozycyjność aplikanta. Oczywiście, wiele zależy od Twoich kwalifikacji, dotychczasowego doświadczenia zawodowego, ukończonej uczelni, miejscowości, w której szukałbyś pracy...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Uczelnie

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron