Odpowiedzialność materialna

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Odpowiedzialność materialna

Postprzez iquest » Wt, 9 lip 2002, 08:32

Czy podpisanie arkuszu spisu z natury po inwentaryzacji jest jednoznaczne z podpisaniem umowy o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie i ma ten sam skutek prawny
Umowa pisemna była zawarta na czas nieokreślony ale jak mi sie wydaje po kazdej nastepnej inwentaryzacji powinna byc zawarta nowa umowa pisemna czy dobrze interpretuje przepisy kodeksu pracy
iquest
 

Postprzez Marcin » Wt, 9 lip 2002, 09:29

Umowa pisemna była zawarta na czas nieokreślony ale jak mi sie wydaje po kazdej nastepnej inwentaryzacji powinna byc zawarta nowa umowa pisemna czy dobrze interpretuje przepisy kodeksu pracy


Z jakiego przepisu wyciągasz taki wniosek ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez iquest » Wt, 9 lip 2002, 09:55

Rozporządzenia R.M z dnia 4 października 1974 r . Dz.U.96.143.poz 663 § 5 na podstawie art. 126 § 1 Kodeksu
Zapomniałem dodać ze po kolejnej inwentaryzacji został zmieniony skład pracowników objetych umową
iquest
 

Postprzez Marcin » Wt, 9 lip 2002, 11:02

po kazdej nastepnej inwentaryzacji powinna byc zawarta nowa umowa pisemna


Nie ma takiego obowiązku.

Rozporządzenia R.M z dnia 4 października 1974 r . Dz.U.96.143.poz 663 § 5 na podstawie art. 126 § 1 Kodeksu
Zapomniałem dodać ze po kolejnej inwentaryzacji został zmieniony skład pracowników objetych umową


To zmienia postać rzeczy ;). Istotnie, w takim wypadku należy zawrzeć nową umowę.
Jeżeli zmiana składu pracowników wymaga zawarcia nowej umowy, to oznacza to, iż wcześniejsza umowa wygasa.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez iquest » Wt, 9 lip 2002, 11:34

Tak więc czy pracodawca może domagac sie w razie niedoboru towarów które wykazała inwentaryzacja w sklepie ogólno-spożywczym zwrotu należności za te braki od osób tam ztrudnionych a które nie podpisały takiej umowy i na jakiej podstawie prawnej
iquest
 

Postprzez Marcin » Wt, 9 lip 2002, 11:37

Czy podpisanie arkuszu spisu z natury po inwentaryzacji jest jednoznaczne z podpisaniem umowy o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie i ma ten sam skutek prawny


Moim zdaniem, nie, choćby dlatego, że pracownicy ponoszący wspólną odpowiedzialność materialną odpowiadają w częściach określonych w umowie (art. 125 § 2 kp.). Ustawodawca nie wprowadza zasady, że jeżeli umowa nie określa, w jakich częściach poszczególni pracownicy odpowiadają za szkodę, to odpowiadają oni w częściach równych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron