podział majątku po intercyzie małżeńskiej

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

podział majątku po intercyzie małżeńskiej

Postprzez Marita » Śr, 9 kwi 2008, 00:37

Drodzy forumowicze!
Proszę o radę, w trakcie trwania małżeństwa dokonaliśmy podziału majatku (intercyza).Mnie przypadła połowa mieszkania, które sprzedaliśmy.Mąż otrzymał działkę, oprócz tego. W trakcie małżeństwa mąż nabył dom z działką, kupił działkę ze znajomym na współwłasność, i jeszcze jedną działkę. Ja z racji niskich poborów nie mogę nabyć nieruchomości.Mó problem polega na tym, że zdecydowaliśmy się na dziecko drugie.Przebywam na urlopie wychowawczym.Nie osiągam dochodów.Nie dzieje się dobrze w naszym małżeństwie.Mąż ogranicza mi dostęp do gotówki.Problem polega na tym,że mąż znęca się psychicznie nad moją starsszą córką.Ma 14 lat, a traktuje ją jak degenerata, choć nie zasługuje na to.Potrafi użyc przemocy fizycznej wobec niej. Córka często płacze, ma myśli samobójcze. Nie mogę tak dłużej żyć.Zawsze staje w obronie córki, co powoduje załamanie naszego małżeństwa.Pytanie, czy wnosząc pozew o rozwód mam jakąś szansę na otrzymanie rekompensaty za te lata kiedy on się wzbogacał a ja nie mam nic, oprócz drobnych oszczędności.Na pewno sąd przyzna alimenty.Firma męża dobrze prosperuje.Chciałabym przede wszystkim mieć gdzie mieszkać. Czy jest szanasa że sąd może zasądzić mi jakieś dobra np dom w którym mieszkamy albo działkę którą mogłabym sprzedać , abym mogła zapewnić dzieciom dach nad głową.Proszę o pomoc
Marita
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 14 kwi 2008, 22:03

Za dużo chciałabyś... ;)
Na powtórny podział majątku nie ma szans.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron