• Porady prawne
Euro-tax.pl

podawanie falszywego numeru telefonu

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

podawanie falszywego numeru telefonu

Postprzez aldonka » Cz, 9 lip 2009, 12:48

witam mam spory problem.. wlasciwie to bardzo meczacy, a trudny do rozwiazania.
w mojej rodzinnej miejscowosci jest firma spedycyjna, swego czasu dobrze prosperujaca o zasiegu chyba niemalze miedzynarodowym. firma jednak baaaardzo podupadla, popadla w nieziemskie dlugi. i oto jakie znalezli rozwiazanie na swoje problemy: podaja falszywe numery telefonow stacjonarnych do sciagania swoich dlugow, mianowicie na fakturach podaja np moj nr telefonu, w zwiazku z czym otrzymuje czasami ok 5 telefonow dziennie w sprawie nieoplaconych faktur. sprawa jest o tyle trudna do rozwiazania, ze zostala zgloszona na policje i policjanci twierdza, ze niebardzo mozna to podczepic pod jakiekolwiek wykroczenie. no ale przeciez podawanie falszywego numeru nie jest chyba bezkarne? mam pewnosc co do tego, ze to nie telekomunikacja podaje ten nr. do tego ja go mam 21 lat bez zadnej zmiany, a firma istnieje od 5. dzwonilam do nich jednak najpierw mi wmawiano ze to wina telekomunikacji, pozniej ze oni kiedys mieli ten numer a na koniec rzucono sluchawka. policja jest bezradna, a ja przed chwila odebralam kolejny telefon w sprawie niezaplaconych faktur, na pytanie skad pani ma ten numer otrzymalam odpowiedz "przed chwila go dostalam od *****".....
co robic??? jest jakies prawo traktujace to jako wykroczenie??
aldonka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 12 lip 2009, 09:36

Niestety, jedyne co możesz zrobić, to informować rozmówców o właściwym numerze telefonu firmy spedycyjnej, ewentualnie zmienić numer lub wyłączyć dzwonek.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron