Pobór do wojska.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Pobór do wojska.

Postprzez debe » Pt, 26 maja 2006, 15:12

Mam pytanko. Jaki jest wiek do którego mogą powołać do wojska? Słyszałem że 24 lata a studenci do 28 lat. Czy jak ktoś przerwał studia a ma 24-28 lat to go mogą powołać? Słyszałem też z innego źródła że nawet do 60-go roku życia. Dzięki POZDRAWIAM
debe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 28 maja 2006, 20:36

Obawiam się że piszesz o zasadach które już nie obowiązują.

Obecnie nie widze w ustawie ograniczenia poboru do służby zasadniczej w postaci wieku (oczywiście mówię tu o wieku w którym w ogóle podlega się obowiązkowi czynnej służby wojskowej, a np. nie o wieku emerytalnym).
Na moje oko jest tylko zasada, że WKU ma na powołanie - co do zasady - 18 miesięcy od zgłoszenia się do poboru albo od zakończenia okresu odroczenia służby - czyli np. od końca nauki - niezależnie od wieku.
(zob. art. 46 ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości