Pełnomocnictwo wzór

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Pełnomocnictwo wzór

Postprzez Pinki » Pn, 8 wrz 2003, 10:02

Spółka z o.o. chciałaby ustanowić pełnomocnictwo dla osoby fizycznej - takie ogólne aby ta osoba mogła działać w imieniu spółki w jak najszerszym zakresie. Czy należy tutaj dokonać tzw. pełnomocnictwa ogólnego czy też może w przypadku spółki wchodzi w grę tylko ustanowienie prokurenta? Zależałoby mi bardziej na pełnomocnictwie bo wtedy chyba nie ma pełnomocnika w KRSie. Czy to możliwe?
Pinki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Pełnomocnictwo wzór

Postprzez Marcin » Pn, 8 wrz 2003, 10:18

Nie widzę przeszkód do ustanowienia pełnomocnictwa. Wskazane jest w dokumencie udzielającym pełnomocnictwa opisać dokładnie jego zakres. Art. 98 kc stanowi wprawdzie, że pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu, ale w praktyce często powstaje problem, czy dana czynność mieści się w granicach zwykłego zarządu, czy też przekracza już jego granice. W zakresie prokury przepisy jasno definiują, czego prokurent nie może zrobić bez osobnego pełnomocnictwa (por. art. 109 [3] kc od 25.09.2003 r.). Poza tym pełnomocnik będzie musiał, działając w imieniu mocodawcy, okazywać każdorazowo dokument pełnomocnictwa. W tym sensie prokura (wpisywana do KRS) może być także wygodniejsza. Niemniej wybór, czy ustanawiać pełnomocnika, czy prokurenta, należy do mocodawcy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Pełnomocnictwo wzór

Postprzez Pinki » Pn, 8 wrz 2003, 14:04

Dzięki...
Ale ponadto dowiedziałem się, że aby udzielić jakiegokolwiek pełnomocnictwa trzeba niestety wymieniać poszczególne czynności jakie pełnomocnik będzie mógł wykonywać i mam pytanie czy można gdzieś znaleźć spis takich wszystkich czynności aby pełnomocnictwo było jak najszersze i abym nie musiał tego sam wymyślać z sufitu?
Z góry dzięki!
Pinki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Wzór pełnomocnictwa

Postprzez Marcin » Pn, 8 wrz 2003, 17:26

Nie ma takiego spisu czynności. To Ty jako mocodawca powinieneś najlepiej wiedzieć, do czego chcesz upoważnić pełnomocnika.

Poniżej zamieszczam wzór pełnomocnictwa ogólnego - może coś Ci pomoże ;).

..........................., dnia .............................. 20.... r.

(miejscowość) (data)


Pełnomocnictwo ogólne


Ja, .......................................................... zamieszkały w ........................................................ przy ul. ............................................................................................. legitymujący się dowodem osobistym seria......... nr .............................. wydanym przez .............................................................................

ustanawiam pełnomocnika w osobie ................................................................................................

zamieszkałego w ........................................................... przy ul. ......................................................

legitymującego się dowodem osobistym seria........... nr .............................. wydanym przez .............................................................................................................................................................

Upoważniam pełnomocnika do reprezentowania mnie przed wszystkimi organami władzy i administracji państwowej, organami samorządu terytorialnego, urzędami, instytucjami i bankami, przedsiębiorstwami państwowymi, podmiotami gospodarczymi, osobami fizycznymi i prawnymi oraz sądami.

.................................................

(podpis osoby udzielającej pełnomocnictwa)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Wzór pełnomocnictwa

Postprzez Darek » Pn, 8 wrz 2003, 18:46

Jeszcze jeden wzór na pełnoocnictwo:

Miejscowość, dnia ......................

PEŁNOMOCNICTWO OGÓLNE

Spółka z ograniczaną odpowiedzialnością pod firmą ........................ z siedzibą w ..................., przy ul. .................................................., wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:....................., reprezentowana przez Zarząd w osobach:
1) .................................
2) .................................
3) .................................
udziela pełnomocnictwa ogólnego ............................................................ zam. w ..........., przy ul. ................................., urodzonemu ......................... r. w ......................................................, legitymującemu się dowodem osobistym serii ...... nr ................., uprawniającego do reprezentowania Spółki, składania oświadczeń woli w imieniu i na rzecz Spółki.
Pełnomocnictwo jest ważne do dnia ....................

Zarząd:
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron