Parodia = Policja

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Parodia = Policja

Postprzez schalker » Śr, 4 maja 2005, 16:07

Witam!
Złozyłem doniesienie na policji, gdyz kupilem uszkodzony telefon na aukcji internetowej. Wiedzialem ze byl uszkodzony ale nie posiadał numerów seryjnych. W zwiazku z tym uzgodniłem ze Sprzedającym ze ja odsyłam mu telefon a on odda mi pieniądze.
Ja odesłałem telefon on niestety nie zwrocil mi pieniedzy, tylko jeszcze raz sprzedał go na aukcji.

Policja nie dopatrzyla sie znamion przestepstwa a dokladniej oszustwa !!

Zatem pytam was drodzy forumowicze jak to rozgrysc??
uzgodnilem z kupujacym ze zwracam mu towar, on sie na to zgodzil i obiecał odesłac pieniadze !!
Czy to nie jest oszustwo ? Moze to jakas inna kategoria przestepstwa?

Poradzcie co mam zrobic :(
schalker
 

Postprzez Pawel78 » Śr, 4 maja 2005, 16:25

Należy zaskarżyć to postanowienie do prokuratora nadzorującego postępowanie.
Pawel78
 

Postprzez schalker » Śr, 4 maja 2005, 16:30

jeszcze jedno pytanie:
Czy on mial prawo sprzedac ten telefon jeszcze raz skoro nie odesłał mi pieniedzy ?
Czy on dalej stanowi moją własnosc w sensie prawnym skoro nie zwrocil pieniedzy?
schalker
 

Postprzez Pawel78 » Śr, 4 maja 2005, 16:40

Kwestia niewywiązania się z umowy podlega prawu cywilnemu, nie karnemu. Wszczęcie postępowania może za to zmotywować sprzedawcę do zwrotu pieniędz. Acha - ile zapłaciłeś za ten telefon?
Pawel78
 

Postprzez schalker » Śr, 4 maja 2005, 16:42

96 zł wraz z kosztami przesylki. Mysle ze jednak swiadomie nie mial zamiaru oddać mi pieniedzy za ten telefon. Zwodzil mnie bardzo długo, az w koncu kontak sie urwał
schalker
 

Postprzez Pawel78 » Śr, 4 maja 2005, 17:01

Przy takiej wartości telefonu możnaby zakwalifikować to jako wykroczenie (przywłaszczenie). Możesz zaskarżyć postanowienie o umorzeniu postępowania, jeśli prokurator stwierdzi, że czyn ma znamiona wykroczenia, powinien skierować (lub zlecić policji) wniosek o ukaranie do właściwego sądu grodzkiego.
Pawel78
 


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron