• Porady prawne
Euro-tax.pl

otwieranie dzialalnosci

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

otwieranie dzialalnosci

Postprzez thculture » Pn, 15 wrz 2008, 18:40

witam wszystkich serdecznie
mam wielka prosbe o pomoc,mianowicie:che zalozyc dzialalnosc gospodarcza (sprzedaz i serwis rowerow uzywanych oraz asortymentu zimowego),natomiast nie bardzo wiem jakby bylo najlepiej to rozpoczac,jaka forme opodatkowania wybrac,co z ZUSem biorac pod uwage ze jestem zatrudniony juz w firmie i pracodawca placi go za mnie,czy dobrym pomyslem jest otwarcie tej dzialalnosci jako KOMIS biorac pod uwage ze sam sprowadzam rowery z poza granicy.
Za pomoc z gory serdecznie dziekuje
pozdrawiam
maciek
thculture
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Wt, 16 wrz 2008, 12:29

Witam,
jesli chodzi o zusy, w przypadku gdy pracodawca odprowadza za Ciebie składki, Ty będziesz tylko odprowadzał składę na ubezpieczenie zdrowotne (ok. 200 zł).
Informacji o tym jak prowadzić działalność, jaką formę opodatkowania wybrać najlepiej itp. możesz też szukać w inkubatorach przedsiębiorczości (poszukaj na internecie).
pozdrawiam
laporteki
 

Postprzez pinkiboy » N, 21 wrz 2008, 13:18

witam wszystkich serdecznie
mam wielka prosbe o pomoc,mianowicie:che zalozyc dzialalnosc gospodarcza (sprzedaz i serwis rowerow uzywanych oraz asortymentu zimowego),natomiast nie bardzo wiem jakby bylo najlepiej to rozpoczac,jaka forme opodatkowania wybrac,co z ZUSem biorac pod uwage ze jestem zatrudniony juz w firmie i pracodawca placi go za mnie,czy dobrym pomyslem jest otwarcie tej dzialalnosci jako KOMIS biorac pod uwage ze sam sprowadzam rowery z poza granicy.
Za pomoc z gory serdecznie dziekuje
pozdrawiam
maciek


Pierwsza rzeczą jaka musisz zrobic, to złozyc stowosny wniosek w miejscowym Urzędzie.
We wniosku tym, wpisujesz charakter działaności na podstawie kodów PKD (poszukaj w google).
Pamiętaj! Wpis ztyle kodów PKD ile możesz, uchorni Cie to przed opłatami w przyszłosci i nie daj się zwiesc wypowiedziami urzędnika - masz takie prawo!
Następnie musisz udac się do Urzędu Satystycznego aby uzyskac numer REGON.
Dopiero potem czeka Cię Urząd Skarbowy.

Chcę Cię jednak pocieszyc: wszystko nie jest takie skomplikowane jak się początkowo wydaje. Dasz rade!
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Re: otwieranie dzialalnosci

Postprzez kinia89 » Pn, 27 cze 2022, 09:52

Warto otworzyć swoją działalność i mieć coś własnego co będzie cieszyć i zapewni nam niezależność. Tutaj https://elhandel.pl/posypki-i-perelki-c-2_119.html możecie sprawdzić sobie ciekawe oferty jak chodzi o cukiernicze wyposażenie. Jak otwieracie swoją piekarnię, to docenicie tą firmę.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron