oszukany na allegro 2.5 r

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

oszukany na Allegro 2.5 r

Postprzez iaaf » Pn, 3 mar 2008, 23:30

Zostałem oszukany ok 2.5 roku temu przez sprzedawce na Allegro na kwotę 178.5 zł.
Na początku sprawę sobie odpuściłem, ale męczy mnie ciągle, czy jest jeszcze
szansa odzyskać pieniądze (czy to się nie przedawniło) ?
Do kogo można się z tym zgłosić ?

-) posiadam ciągle korespondencje mail-ową (chociaż głównie to automat odpowiadał),
sms-y (większość to raporty dostarczenia), screen aukcji, dowód przelewu, oraz nagraną rozmowę telefoniczną.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
iaaf
 

Postprzez schalker » Śr, 5 mar 2008, 22:16

Spokojnie wystarczy,

zgłoś to na policji, a potem czekaj, jesli odbędzie sie sprawa powinna odbyc sie w twoim miescie (przynajmniej tak było u mnie).

Sprawa warta 60 zł a sprzedający nie miał dowodu nadania przesyłki, dostał pare miesięcy w zawieszeniu, potem okazalo sie że miał juz na koncie wyrok za paserkę.

Kasę odzyskałem, jesli masz czas to złóż doniesienie na policji.
schalker
 

zbyt niska szkoda?

Postprzez aruncio » Wt, 21 paź 2008, 23:37

Czy Policja nie robi problemów i nie odradza składaniu zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przy kwotach rzędu 50PLN?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 23 paź 2008, 17:09

Czy Policja nie robi problemów i nie odradza składaniu zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przy kwotach rzędu 50PLN?

Nie.
Kradzież mienia o wartości nieprzekraczającej 250 zł jest wykroczeniem, dlatego czasami doniesienia o kredzieżach poniżej tej wartości napotykają na opór policji. Oszustwo jest przestępstem bez względu na wartość szkody.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron