Oskarżony o 286 k.k. sprzed 4 lat.

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Oskarżony o 286 k.k. sprzed 4 lat.

Postprzez ewaNG » Śr, 27 cze 2012, 05:14

Mój mąż 4 lata temu, wtedy jeszcze kawaler sprzedał przez internet sprzęt elektroniczny o wartości ok 300zł. Niedawno dowiedział się że jest oskarżony o [url=http://www.specprawny.pl/art-286-kk-1-2-3-4-t14572.html]art. 286 kk[/url] bo tamta osoba zgłosiła że nie otrzymała tego sprzętu. Przez 4 lata organa ścigania nie zrobiły prawie nic, przyjęły zawiadomienie od tamtego faceta po czym zawiesiły postępowanie... Mąż gdy się o tym dowiedział napisał oświadczenie że wysłał ten sprzedany sprzęt firmą kurierską podając jej dane bo pokwitowania już nie ma . Niestety ale policja sprawdziła i firma kurierska powiedziała że nie ma już rejestrów sprzed 4 lat bo niszczy je co 3 lata.

Teraz sytuacja wygląda tak że ta osoba dalej podtrzymuje że nie otrzymała sprzętu a mąż że wysłał. W miejscu zamieszkania tej osoby też nie udało się potwierdzić że odebrała sprzęt bo firmy kurierskiej już tam nie ma . Co w takim wypadku będzie ? Czy są podstawy żeby kierować sprawę do sądu ? Jeżeli sprawa trafi do sądu to jak może bronić się mąż ? Dodam że nie stać nas na adwokata. Pomóżcie.Będę wdzięczna.
ewaNG
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 27 cze 2012, 05:04

Re: Oskarżony o 286 k.k. sprzed 4 lat.

Postprzez arche » Pn, 13 sie 2012, 01:23

To obecnie postępowanie jest zawieszone czy nie?
Mąż został przesłuchany? Wydano mu postanowienie o przedstawieniu zarzutów?
Rozumiem, że sprawa jest narazie w prokuraturze, tak?
arche
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 02:21

Re: Oskarżony o 286 k.k. sprzed 4 lat.

Postprzez dzikzlasu » Wt, 4 wrz 2012, 13:16

Mam podobną sprawę. Niedługo główna rozprawa. Poszkodowany twierdzi że nie otrzymał paczki a ja że wysłałem. Co zrobi sąd ?

nie karany, kwota 257zł ? Kto pomoże ?
dzikzlasu
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 4 wrz 2012, 13:14

Re: Oskarżony o 286 k.k. sprzed 4 lat.

Postprzez Robert. » Śr, 5 wrz 2012, 10:18

To poszkodowany musi udowodnić, że Pan nie wysłał tej paczki. Jeżeli ma Pan potwierdzenie nadania paczki to nie powinno być większych problemów.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron