Ojciec uchylający się od alimantacji - proszę o radę !!!!

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Postprzez Dredd » So, 11 sie 2007, 23:09

Taka współpraca prokuratury z policja moim zdaniem wydłuża procedure


Wydłuża w porównaniu z czym?
Bo ja mam wrażenie, że czego byś nie wymyślił to i tak co najmniej jedna ze stron procesu będzie z dala od siedziby prokuratury.

A na miejscu autorki wątku wołałbym nie dojeżdżać do innego miasta np żeby przejrzeć akta sprawy ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 11 sie 2007, 23:43

Wydłuża w stosunku do tego, jak trwa gdy policja i prokuratura sa z jednego miasta. Takie mam doświadczenie. Ale jak napisałem w poprzednim wątku nie jest to takie istotne i może rzeczywiście wazniejsze by sobie zaoszczędzić drogi. Nie bardzo wiem jakiej drogi jesli zgłaszajacego bedzie słuchała policja, ale nie musi tak być. Szkoda czasu na takie szczegóły.:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez softtel » So, 10 maja 2008, 12:57

a powiedzcie moi drodzy jak ktoś nie płaci alimentów to jak to sie ma do Europejskiej Konwencji Praw człowieka ze jak ma długi to nie pojdzie siedzieć a pisaliście post powyżej ze mogą go zamknąć-proszę o wyjasnienie???
pozdrawiam
softtel
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 10 maja 2008, 14:10

a powiedzcie moi drodzy jak ktoś nie płaci alimentów to jak to sie ma do Europejskiej Konwencji Praw człowieka ze jak ma długi to nie pojdzie siedzieć a pisaliście post powyżej ze mogą go zamknąć


Kara pozbawienia wolności z art. 209 k.k. nie jest za długi ale za to że uporczywie się nie płaci alimentów, mimo iż, przy racjonalnym podejsciu do tego obowiązku, było się w stanie je płacić.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Cz, 22 maja 2008, 15:39

Dred!!!! Ja tu skladam samokrytykę, a tymczasem czytam, czytam i nie widze bym pisał coś o karze pozbawienia wolności:))) Może to "warunkowo" nie pasuje? Ale mówił mi że grozili mu palcem i mówili że wypuszczają pod "warunkiem" że już bedzie grzeczny


Grozili mu palcem??? Dowcipnisie!
Dredd ma rację, ni ema możliwosci warunkowego zwolnienia po tygodniu :)

Wchodzi tu w grę jedynie tymczasowe aresztowanie uchylone lub zamienione na inny środek zapobiegawczy, ewentualnie tygodniowy areszt bedący wynikiem zamiany stawek dziennych osądzonej grzywny na pozbawienie wolnosci.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron