Ojciec uchylający się od alimantacji - proszę o radę !!!!

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Postprzez kier_as » Cz, 9 sie 2007, 21:05

Myszak! Art. 791(1) mówi o OBOWIAZKU poszukiwania przez komornika majątku dłużnika pod warunkiem złożenia przez wierzyciela takiego wniosku i uiszczenia wynagrodzenia. Tak więc łaski nie robi, a gdy odmówi to skarga do sądu będzie bardzo skuteczna. Komornicy to lenie śmierd... dlatego Cię zwodzi, przypomnij mu ten art. (obowiązuje od niedawna) , złuz wniosek a na pewno wymieknie. I farmazonów o umorzeniu bez Twojej zgody niech nie opowiada. Traktuj go z góry bo to on ma Tobie służyć a nie odwrotnie. Koszty to kilkaset złotych. Nie wiem dla kogo to jest wielka kwota , a dla kogo nie. W kazdym razie również te koszta musi on ściągnąć z tatusia i Tobie zwrócić
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 9 sie 2007, 21:49

Znam przypadki facetow co wiele lat nie placili, potem posiedzieli 1 tydzien, wypuscili ich warunkowo


Mała kwestia formalna: (nie żebym się czepiał, raczej aby przeciwdziałać utrwalaniu błędnych wyobrażeń) w Polce nie ma możliwości aby być warunkowo przedterminowo zwolnionym po tygodniu kary pozbawienia wolności.

Potrafię sobie natomiast wyobrazić wyjście na wolność po tygodniu aresztu tymczasowego.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 9 sie 2007, 22:01

Znam przypadki facetow co wiele lat nie placili, potem posiedzieli 1 tydzien, wypuscili ich warunkowo


Mała kwestia formalna: (nie żebym się czepiał, raczej aby przeciwdziałać utrwalaniu błędnych wyobrażeń) w Polce nie ma możliwości aby być warunkowo przedterminowo zwolnionym po tygodniu kary pozbawienia wolności.

Potrafię sobie natomiast wyobrazić wyjście na wolność po tygodniu aresztu tymczasowego.

Pewnie tak było jak piszesz. I teraz tez tak może być. Z prawem karnym mam mało do czynienia (jeszcze nie siedziałem) to mylę tą terminologię. Ale dzięki - zapamiętam
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 9 sie 2007, 22:03

Dred!!!! Ja tu skladam samokrytykę, a tymczasem czytam, czytam i nie widze bym pisał coś o karze pozbawienia wolności:))) Może to "warunkowo" nie pasuje? Ale mówił mi że grozili mu palcem i mówili że wypuszczają pod "warunkiem" że już bedzie grzeczny
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 9 sie 2007, 22:08

Z prawem karnym mam mało do czynienia (jeszcze nie siedziałem) to mylę tą terminologię.


Zaprawdę powiadam Ci, i ja jeszcze nie siedziałem synu mój... ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 9 sie 2007, 22:09

Myszak ! Oczywiście 791(1) KPC. Znów byłem nieprecyzyjny:)
Ufff trzeba uwazaććcćc
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taganka » Cz, 9 sie 2007, 22:12

Myszak ! Oczywiście 791(1) KPC. Znów byłem nieprecyzyjny:)
Ufff trzeba uwazaććcćc

Masz czkawkę?
taganka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 9 sie 2007, 22:17

czytam, czytam i nie widze bym pisał coś o karze pozbawienia wolności:)))


Dlatego właśnie postanowiłem dla jasności dorzucić trzy groszę, żeby było jasne, że nie może chodzić o warunkowe przedterminowe zwolnienie z reszty kary pozbawienia wolności. Bo w sytuacji gdy Ty nie napisałeś ani że chodzi ani że nie chodzi o taką karę, mogło się to niektórym właśnie z karą pozbawienia wolności (błędnie) kojarzyć. Wszak w potocznym rozumieniu warunkowo wychodzi się właśnie z kary w pierdlu.

Natomiast przy wypuszczaniu z czegokolwiek (aresztu, dołka czy innej izby zatrzymań, a więc niekoniecznie Zakładu Karnego) mogli chłopu rzeczywiście gadać różne rzeczy (tu nie czuje się ekspertem bo ludzie różne rzeczy wygadują, a szczególnie jak chcą kogoś postraszyć) i dlatego mój poprzedni wpis nie miał na celu zaprzeczania Twojej historii. Miał po prostu być dygresją formalną na marginesie Twej opowieści.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 9 sie 2007, 22:50

Dziękuję! Zawsze chętnie czytam madre rzeczy i czasem coś zapamiętam i madrzejszy się staję. Tak czy inaczej, Myszak zgłoś to prokuraturze, a jak będzie skutek to Dred nam to prawnie opisze.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 9 sie 2007, 22:54

Myszak ! Oczywiście 791(1) KPC. Znów byłem nieprecyzyjny:)
Ufff trzeba uwazaććcćc

Masz czkawkę?

Masz rację. Miało być uważaaaaaać:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron