Odzyskanie niesłusznie wpłaconego podatku VAT

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Odzyskanie niesłusznie wpłaconego podatku VAT

Postprzez Wojcieszko » N, 9 paź 2011, 03:57

Witam. Mam do Państwa takie pytanie. Jestem właścicielem firmy budowlanej. W lutym tego roku wystawiłem firmie dla której wykonywałem prace fakturę vat, o wartości ponad 20tyś. zł. Od wystawionej faktury zapłaciłem podatek vat. Niestety w.w. firma nie zapłaciła mi pieniędzy za tą fakturę. W związku z tym udałem z tą sprawą do sądu... W pierwszej instancji sprawę wygrałem, w drugiej niestety przegrałem i na tym wszystko się zakończyło.
W ostatnim czasie dowiedziałem się, że w takim przypadku mam możliwość odzyskania części wpłaconego podatku wat. Czy ktoś z Państwa jest w stanie mi powiedzieć co musiałbym zrobić aby te pieniądze odzyskać, oraz o jaką część podatku do odzyskania mogę się starać??

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. I z góry serdecznie dziękuję.
Wojcieszko
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 9 paź 2011, 03:57

Re: Odzyskanie niesłusznie wpłaconego podatku VAT

Postprzez Antonio » N, 9 paź 2011, 20:28

Możesz skorzystać z ulgi za "złe długi". W artykule (jak się nie mylę) 89a i 89b ustawy o VAT jest opisane rozliczenie podatku w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości